Maciej Żurawski strzelił gola Panathinaikosowi

W sobotę popołudniu została zainaugurowana 10. kolejka greckiej ekstraklasy. Jako pierwsi na boisko wybiegli piłkarze AE Larissa oraz Panathinaikosu Ateny. Przed tym pojedynkiem wyżej w tabeli był stołeczny zespół, który miał o trzy punkty więcej na swoim koncie.

W tym artykule dowiesz się o:

Drużyna AE Larissa podjęła na stadionie Alkazar Zielone Koniczynki. W wyjściowym składzie gospodarzy pojawił się polski napastnik Maciej Żurawski. Kibice zgromadzeni na trybunach do przerwy nie zobaczyli żadnej bramki.

Jednak zaraz na początku drugiej połowy meczu padł gol. W 51. minucie centrę z lewej strony w pole karne Panathinaikosu posłał Ilias Kotsios. Do futbolówki dopadł Żurawski i uderzeniem głową skierował ją do siatki. Było jego pierwsze trafienie w bieżącym sezonie ligowym. W 67. minucie do wyrównania doprowadził Silva Cleyton. Żurawski przebywał na murawie do 90. minuty, kiedy to zmienił go Panagiotis Katsiaros. W doliczonym czasie gry czerwoną kartkę ujrzał pomocnik miejscowych, Georgios Fotakis. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

AE Larissa - Panathinaikos Ateny 1:1 (0:0)

1:0 - Żurawski 51'

1:1 - Cleyton 67'

Czerwona kartka: 90' Fotakis (Larissa).