MKS Kluczbork w gazie, ciekawie na Podkarpaciu - wyniki sobotnich meczów 4. kolejki II ligi

Świetnie od początku II-ligowych rozgrywek prezentują się piłkarze MKS-u Kluczbork, którzy wygrali wszystkie mecze i nie stracili bramki. Emocji nie zabrakło także w spotkaniu Nadwiślana ze Stalą.

Artur Długosz
Piątkowe spotkanie inaugurujące 4. kolejkę II ligi zakończyło się podziałem punktów. Znicz Pruszków zremisował u siebie ze Stalą Mielec. Goście punkt uratowali w ostatnich sekundach spotkania. Całą kolejkę dokończono w sobotę. Tego dnia emocji na II-ligowych stadionach nie brakowało.
Pozycję lidera utrzymał kapitalnie spisujący się w tym sezonie MKS Kluczbork. Ta drużyna w bieżących rozgrywkach na cztery mecze odniosła cztery zwycięstwa, strzeliła dziesięć goli i nie straciła żadnej bramki. W sobotę piłkarze MKS-u w wyjazdowej potyczce ograli Limanovię Limanowa. Bardzo ciekawy przebieg miał mecz w Stalowej Woli. Miejscowa Stal w pierwszej połowie zupełnie zdominowała wydarzenia na boisku w starciu z Nadwiślanem Góra. Co ciekawe, to właśnie II-ligowy beniaminek oficjalnie był gospodarzem tego pojedynku. Zielono-czarni szybko strzelili jednak dwa gole za sprawą Łukasza Sekulskiego i potem znacznie spuścili z tonu. Po przerwie na boisku dominowali już tylko zawodnicy Nadwiślana, którzy strzelili nawet kontaktowego gola. Do ostatnich sekund potyczki ważyły się losy tego pojedynku, lecz ostatecznie trzy punkty zgarnęła Stalówka.

Po ostatnich niepowodzeniach przełamało się Zagłębie Sosnowiec. Piłkarze tego klubu pokonali Błękitnych Stargard Szczeciński po golu Tomasza Szatana na samym początku drugiej połowy. Niedawny lider II ligi - Błękitni wrócili do Stargardu po zimnym prysznicu w Kluczborku, gdzie ponieśli porażkę 0:5. Podjęli Zagłębie Sosnowiec, które wygrało tylko raz i to na inaugurację sezonu ze Stalą Mielec. Ostatecznie skończyło się 0:1 i to Zagłębie mogło cieszyć się z przełamania.

Zwycięską serię kontynuują piłkarze Rakowa Częstochowa. Podopieczni Jerzego Brzęczka pokonali na własnym stadionie Wisłę Puławy 1:0, ale przy lepszej skuteczności wygrana mogła być bardziej okazała. Raków tym samym sięgnął po kolejne zwycięstwo i z dorobkiem dziewięciu oczek zameldował się w ligowej czołówce. Nadal z jednym punktem w tabeli drugiej ligi pozostają natomiast gracze Wisły Puławy.

Siarka Tarnobrzeg zremisowała natomiast na własnym boisku z Energetykiem ROW Rybnik 1:1. Spotkanie stało na niezłym poziomie, nie brakowało ciekawych akcji, ale wynik jest sprawiedliwy.

Wyniki 4. kolejki II ligi:

Znicz Pruszków - Stal Mielec 1:1 (1:0)
1:0 - Maciej Górski 40'
1:1 - Mateusz Załucki 90+4'

Nadwiślan Góra - Stal Stalowa Wola 1:2 (0:2)
0:1 - Łukasz Sekulski 13'
0:2 - Łukasz Sekulski 23'
1:2 - Kamil Łączek 67'

Legionovia Legionowo - Puszcza Niepołomice 0:0

Okocimski Brzesko - Kotwica Kołobrzeg 1:1 (1:0)
1:0 - Mateusz Kasprzyk 35'
1:1 - Jakub Poznański (k.) 64'

Błękitni Stargard Szczeciński - Zagłębie Sosnowiec 0:1 (0:0)
0:1 - Tomasz Szatan 46'

Limanovia Limanowa - MKS Kluczbork 0:1 (0:1)
0:1 - Adam Orłowicz 8'

Raków Częstochowa - Wisła Puławy 1:0 (1:0)
1:0 - Łukasz Kmieć 31'

Rozwój Katowice - Górnik Wałbrzych 2:1 (0:1)
0:1 - Adrian Moszyk 31'
1:1 - Kamil Glenc 67'
2:1 - Sebastian Gielza 81'

Siarka Tarnobrzeg - Energetyk ROW Rybnik 1:1 (0:0) 0:1 - Michał Płonka 68' 1:1 - Dariusz Frankiewicz (k.) 73'