Sprawiedliwy remis w derbach - relacja z meczu Stal Stalowa Wola - Siarka Tarnobrzeg

W najciekawiej zapowiadającym się meczu 5. kolejki II ligi piłkarskiej Stal Stalowa Wola zremisowała z Siarką Tarnobrzeg 1:1 (0:1). Gospodarze bramkę na wagę jednego punktu zdobyli w 89. minucie.

Kamil Górniak

Od początku derbowej potyczki niewielką przewagę mieli gracze z Tarnobrzega. W ich grze brakowało dokładności, a i Stalowcy skutecznie rozbijali ich ataki. W 7. minucie Jakub Więcek uderzył z pola karnego, ale zbyt lekko by zaskoczyć Tomasza Wietechę. W odpowiedzi uderzali m.in. Dawid Pigan czy Radosław Mikołajczak, ale też nie były to uderzenia, które mogłyby zaskoczyć Artura Melona.

W 23. minucie z piłką popędził Łukasz Sekulski i uderzył sprzed pola karnego, ale pomylił się o centymetry. Kolejny minuty to spokojna gra z obu stron. W 35. minucie Robert Chwastek uderzył z woleja z narożnika pola karnego, ale piłka poleciała nad bramką. 120 sekund później Siarka objęła prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w polu karnym Stali powstało zamieszanie. Michał Paluch wykorzystał błąd defensywy zielono-czarnych i z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. To była tak na dobrą sprawę pierwsza okazja Siarki w tym spotkaniu.

Tuż po zmianie stron minimalnie nad bramką główkował  Mirosław Baran. Siarka miała dobrą okazję na podwyższenie prowadzenia. Z minuty na minutę goście z Tarnobrzega uzyskiwali coraz wyraźniejszą przewagę. Brakowało im jednak precyzji w dograniach. Po kilkunastu minutach goście oddali jednak pole gry Stalowcom, którzy zaczęli atakować. Siarka z kolei skupiła się na grze z kontry.

Sporo ożywienia w grę Stali wniósł Damian Łanucha. W 69. minucie Marcin Kowalski zdecydował się na uderzenie z dystansu, ale pomylił się nieznacznie. W 75. minucie Stalowcy mieli wyborną okazję na wyrównanie, ale Sekulski przegrał pojedynek sam na sam z Melonem. W końcówce zielono-czarni rzucili wszystko na jedną kartę. Stalówka dopięła swego. W 89. minucie gospodarze skopiowali właściwie bramkę Siarki. Zamieszanie pod bramka ekipy z Tarnobrzega wykorzystał Michał Czarny, który z bliska pakuje piłkę do siatki.

Stal Stalowa Wola - Siarka Tarnobrzeg 1:1 (0:1)
0:1 - Michał Paluch 37'
1:1 - Michał Czarny 89'

Stal Stalowa Wola: Tomasz Wietecha - Adrian Bartkiewicz, Michał Czarny, Michał Bogacz, Marcin Kowalski - Radosław Mikołajczak (71' Michał Michałek), Mateusz Argasiński, Dawid Pigan (75' Kamil Samołyk), Paweł Giel - Mateusz Kantor (59' Damian Łanucha), Łukasz Sekulski.

Siarka Tarnobrzeg: Artur Melon - Konrad Stępień, Mirosław Baran, Łukasz Nadolski, Marcin Bochenek - Marcin Stefanik, Robert Tunkiewicz, Jakub Więcek (74' Bartosz Sulkowski), Marcin Truszkowski (79' Marcin Figiel), Robert Chwastek (56' Rafał Parobczyk) - Michał Paluch.

Żółte kartki: Damian Łanucha, Radosław Mikołajczak, Michał Czarny (Stal) oraz Jakub Więcek, Konrad Stępień (Siarka).

Sędzia: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy remis w derbach jest spawiedliwym wynikiem?