Spacerek Siarki - relacja z meczu Siarka Tarnobrzeg - Górnik Wałbrzych

Siarka Tarnobrzeg dość łatwo poradziła sobie na własnym boisku wygrywając z Górnikiem Wałbrzych 3:1. Siarka tym samym przełamała niemoc z ostatnich spotkań.

Kamil Górniak

Od początku sobotniej potyczki przewagę posiadali gospodarze. Już w 3. minucie po podaniu Daniela Koczona  niecelnie uderzył Michał Paluch. Siarkowcy szukali swojej szansy na szybkiego gola i w 14. minucie dopięli swego. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i błędzie bramkarza Górniak do siatki z kilku metrów trafił  Mirosław Baran.

Górnik właściwie w pierwszej połowie tak na dobrą sprawę nie zagroził bramce strzeżonej przez Artura Melona. W 26. minucie Robert Tunkiewicz uderzył bardzo mocno z narożnika pola karnego, ale Patryk Janiczak świetnie sparował piłkę do boku. Zdołał do niej dopaść jeszcze Marcin Bochenek, ale został zablokowany. Siarkowcy stwarzali sobie w kolejnych minutach dobre okazje, ale dobrze spisywał się miedzy słupkami golkiper Górnika.

W 38. minucie musiał jednak skapitulować po raz drugi. Po wrzutce Jakuba Więcek w polu karnym najwyżej wyskoczył Marcin Stefanik i wpakował głową piłkę do siatki rywali. W 53. minucie Janiczak dalekim wyjściem ubiegł Roberta Chwastka. Chwilę potem swoje 180 sekund miał Koczon. Najpierw wykorzystał jedenastkę i wyprowadził gospodarzy na trzybramkowe prowadzenie, a po chwili sam sprokurował rzut karny, który na gola zamienił Marcin Orłowski.

W 68. minucie Mateusz Sawicki sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Koczona i został ukarany czerwoną kartką. To spowodowało, że gospodarze mieli bardzo dużo miejsca do przeprowadzania kolejnych akcji. W 73. minucie po zagraniu Koczona w polu karny poślizgnął się Paluch. Napastnik Siarki już składał się do strzału. W 82. minucie aktywny Koczon przegrał pojedynek z golkiperem gości.

Siarka Tarnobrzeg - Górnik Wałbrzych 3:1 (2:0)
1:0 - Baran 14'
2:0 - Stefanik 38'
3:0 - Koczon (k.) 56'
3:1 - Orłowski (k.) 58'

Siarka Tarnobrzeg: Melon - Stępień, Baran, Nadolski, Bochenek, Koczon (87' Sulkowski), Więcek (78' Parobczyk), Stefanik, Tunkiewicz, Chwastek (80' Figiel), Paluch.

Górnik Wałbrzych: Janiczak - Tyktor, Wepa, Mańkowski (61' Krzymiński), Szepeta, Cichocki, Sawicki, Felipe (56' Dariusz Michalak), Grzegorz Michalak (78' Śmiałowski), Orłowski, Rytko.

Żółte kartki: Rytko, Grzegorz Michalak, Dariusz Michalak (Górnik).

Czerwona kartka: Sawicki (Górnik - za faul).

Sędzia: Sylwester Rasmus (Toruń).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!