Tylko lider nie zawiódł - wyniki sobotnich meczów 7. kolejki II ligi

Sobota dostarczyła kilka niespodziewanych wyników w II lidze. Nie zawiódł lider z Kluczborka, któremu zwycięstwo z beniaminkiem z Góry i tak przyszło nadspodziewanie ciężko.

Mateusz Lis
Mateusz Lis
Spotkanie w Kluczborku od początku było wyrównane, ale po 20 minutach wydawało się, że trzy punkty muszą zostać u gospodarzy. MKS prowadził wtedy już 2:0 z Nadwiślanem Góra. Najpierw na listę strzelców wpisał się Paweł Gierak strzelając bramkę głową. Po chwili podwyższył Łukasz Ganowicz, także po uderzeniu głową. Beniaminek grał ambitnie i tuż przed przerwą zdobył bramkę kontaktową. Do siatki trafił Kaspars Svarups... również głową. Niespodziewanie w 57. minucie Nadwiślan wyrównał. Piłkę na własnej połowie stracił Marcin Nowacki, a Damian Furczyk prostopadłym podaniem obsłużył Adama Setlę. Napastnik gości spokojnym strzałem doprowadził do wyrównania. Lider odpowiedział błyskawicznie i już pięć minut później ponownie prowadził. Piłkę w środku boiska nieporadnie rozgrywali goście, ta w końcu trafiła do Michała Kojdera, który uprzedził obrońcę i zapewnił trzy punkty MKS. Pomimo wielu szans z obu stron, więcej bramek w sobotę już nie padło.
Zawiódł Znicz Pruszków, który wysoko przegrał w Stalowej Woli. Przez całe spotkanie przeważali goście, a w końcowej fazie widowiska to gospodarze zaaplikowali rywalom trzy bramki. Do zwycięstwa walnie przyczynił się Łukasz Sekulski - autor dwóch bramek. Goście kończyli mecz w "10" po czerwonej kartce dla Arkadiusza Jędrycha za faul w polu karnym.

Znów zawód swoim fanom sprawiło Zagłębie Sosnowiec. Tym samym oznacza to, że kapitalną passę kontynuuje Rozwój Katowice - katowiczanie w Sosnowcu wygrali czwarty mecz z rzędu. Wszystkie bramki padły po przerwie. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze. W 57. minucie Przemysław Mizgała wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego. Goście szalę zwycięstwa przechylili na swoją korzyść w końcówce, a wystarczyło im na to dwanaście minut. Dwukrotnie gospodarze sami sprokurowali sytuacje bramkowe tracąc piłkę w środku pola. Katem sosnowiczan, dwukrotnie wpisując się na listę strzelców, został Tomasz Wróbel.

Niespodziankę sprawiła Wisła Puławy. Jedna z najsłabszych drużyn w II lidze, zremisowała u siebie z Siarką Tarnobrzeg. Już na początku spotkania w polu karnym faulowany był Konrad Nowak i sam poszkodowany wymierzył sprawiedliwość. Goście odpowiedzieli dość szybko. W 21. minucie piłkę dobrze dośrodkował Robert Tunkiewicz, całą akcję wykończył Daniel Koczon. Później na boisku wiele się nie działo, a wynik nie uległ już zmianom.

Imponującą formą strzelecką w poprzednich dwóch meczach zaprezentowali gracze Kotwicy Kołobrzeg. Tym razem do siatki nie udało im się trafić, a z trzema punktami znad morza wracali piłkarze Rakowa. Jedyny gol w tym mecz padł w 34. minucie. Rzut karny pewnie wykorzystał doświadczony Dariusz Pawlusiński. Wcześniej w "szesnastce" faulowany był Joshua Balogun Kayode.

Wyniki sobotnich meczów 7. kolejki II ligi:

MKS Kluczbork - Nadwiślan Góra 3:2 (2:1)
1:0 - Paweł Gierak 16'
2:0 - Łukasz Ganowicz 21'
2:1 - Kaspars Svarups 43'
2:2 - Adam Setla 57'
3:2 - Michał Kojder 62'

Stal Stalowa Wola - Znicz Pruszków 3:0 (0:0)
1:0 - Łukasz Sekulski 72'
2:0 - Łukasz Sekulski 86' (k.)
3:0 - Tomasz Płonka 90+5'

Zagłębie Sosnowiec - Rozwój Katowice 1:3 (0:0)
1:0 - Przemysław Mizgała 57'
1:1 - Tomasz Wróbel 76'
1:2 - Przemysław Szymiński 85'
1:3 - Tomasz Wróbel 88'

Wisła Puławy - Siarka Tarnobrzeg 1:1 (0:0)
1:0 - Konrad Nowak 8' (k.)
1:1 - Daniel Koczon 21'

Kotwica Kołobrzeg - Raków Częstochowa 0:1 (0:1) 0:1 - Dariusz Pawlusiński 34' (k.)

18 Limanovia Limanowa 34 6 9 19 30:55 27

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!