Gibraltar - Polska: oceny SportoweFakty.pl

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News /  /
East News / /

Reprezentacja Polski rozpoczęła el. Euro 2016 od pewnej wygranej z Gibraltarem (7:0). Najwyższą notę za swój występ w Faro otrzymał od SportoweFakty.pl strzelec czterech bramek [tag=2800]Robert Lewandowski[/tag].

Wojciech Szczęsny - 6,0. Gibraltarczycy nie zmusili go do wysiłku, więc zostajemy przy nocie wyjściowej dla golkipera Arsenalu Londyn.

Skala ocen: 1-10 (wyjściowa: 6)

Paweł Olkowski - 5,0. Nie zastąpił godnie kontuzjowanego Łukasza Piszczka. Trudno w to uwierzyć, ale w defensywie miewał problemy z amatorskimi rywalami, a w ofensywie choć aktywny, to mało skuteczny.

Łukasz Szukała - 6,5. Bezbłędny w defensywie, a do tego pewny występ okrasił bramką, którą zdobył w dobrym stylu, zawisając w powietrzu.

Kamil Glik - 6,5. Podobnie jak Szukała w defensywie, a pod bramką rywali brakło mu szczęścia, gdy w 10. minucie po jego "główce" w dobrym stylu interweniował Jordan Perez.

Jakub Wawrzyniak - 6,0. Rok poszukiwań lewego obrońcy i jak przyszło co do czego, to Adam Nawałka postawił właśnie na niego. Nie obyło się bez komicznych wpadek, ale asystę przy golu "Lewego" na 3:0 zaliczył. Skala ocen: 1-10 (wyjściowa: 6)

Kamil Grosicki - 8,0. Szczęśliwie, bo szczęśliwie, ale w 11. minucie to on jako pierwszy przełamał obronę rywali i dał Polsce prowadzenie. Tuż po przerwie ze stoickim spokojem wymanewrował dwóch rywali i zdobył drugą bramkę, która ustawiła mecz. Choć w Faro zagrał z orłem na piersi po raz 24., to jego pierwsze trafienia w narodowych barwach. Próbował grać z fantazją, ale jednak - biorąc pod uwagę poziom rywali - odsetek przegranych pojedynków miał wysoki.

Mateusz Klich - 5,0. Z początku niepewny, z kilkoma stratami, ale z minuty na minutę się rozgrywał, choć stać go na zdecydowanie więcej. Nie bez wpływu na niego pozostało to, że nie gra regularnie w Wolfsburgu. Asystę jednak zaliczył - to po jego centrze z rzutu wolnego na 4:0 trafił Łukasz Szukała.

Grzegorz Krychowiak - 7,0. Nie jest w kadrze od rozgrywania, tylko od "czyszczenia" i z tego zadania się wywiązał bez zarzutu, a na dodatek zrobił coś bonusowego - to po jego prostopadłym pasie bramkę na 6:0 zdobył Robert Lewandowski.

Maciej Rybus - 5,0. Można się było spodziewać po nim więcej, a tymczasem praktycznie nie wygrywał pojedynków jeden na jeden z amatorami. Niemniej asystował przy jednym z goli "Lewego".

Arkadiusz Milik - 5,0. Jeden z najsłabszych na boisku. Poza grą przez niemal cały mecz oprócz dwóch sytuacji: strzału z 17 metrów w 10. minucie i podania do "Grosika" przed golem na 2:0. Od napastnika w meczu z takim rywalem trzeba wymagać zdecydowanie więcej.

Robert Lewandowski - 9,5. Oceny doskonałej nie ma przez wzgląd na to, z kim biało-czerwoni rywalizowali. "Lewy" nie spinał się, nie grał samolubnie, a i tak zdobył cztery bramki. Klasa sama w sobie.