Puchar Króla: Zespół Jana Urbana już wyeliminowany

Debiut Jana Urbana w roli szkoleniowca w rozgrywkach Pucharu Króla wypadł słabo. Jego Osasuna Pampeluna odpadła już w II rundzie eliminacyjnej.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Deportivo Alaves zna sposób na Osasunę Pampeluna. W niedzielę baskijski klub pokonał na wyjeździe ekipę dowodzoną przez Jana Urbana 3:1 w ramach 3. kolejki Liga Adelante. Była to jednocześnie pierwsza oficjalna porażka zespołu polskiego trenera. Już trzy dni później obie ekipy spotkały się ponownie - tym razem w II eliminacyjnej rundzie Pucharu Króla.

Na tym etapie rozgrywa się tylko jedno spotkanie, dlatego kiedy po 90. minutach na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis, sędzia zarządził dogrywkę. W niej skuteczniejsi byli gracze Alaves, którzy wygrali 2:0 i zakwalifikowali się do ostatniej eliminacyjnej rundy.
Zespoły z Primera Division do gry wkraczają dopiero po zakończeniu eliminacji - na początku grudnia.

Osasuna Urbana ligowe rozgrywki Liga Adelante rozpoczęła od pokonania rezerw FC Barcelony. Później było już jednak gorzej - najpierw zremisowała na wyjeździe z Realem Saragossa, a następnie poległa z Alaves. Po 3. kolejkach tegoroczny spadkowicz znajduje się na 12. pozycji w tabeli.