Trenerskie konfrontacje: Rumak vs Smuda po raz piąty, trener Zawiszy znów debiutuje z Wisłą

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

Podczas piątkowym meczów 8. kolejki T-ME dojdzie do ciekawych trenerskich konfrontacji: Mariusza Rumaka z Franciszkiem Smudą i Dariusza Wdowczyka z Janem Kocianem.

Mariusz Rumak (Zawisza Bydgoszcz) vs Franciszek Smuda (Wisła Kraków)

Dla Mariusza Rumaka spotkanie z Wisłą Kraków będzie debiutem w roli szkoleniowca Zawiszy Bydgoszcz. W klubie Radosława Osucha 37-letni trener zastąpił przed przerwą reprezentacyjną Portugalczyka Jorge Paixao. [ad=rectangle] Co ciekawe, gdy w lutym 2012 roku przejął po Jose Marii Bakero Lecha Poznań, również zaczął przygodę z Kolejorzem od ligowego pojedynku z Wisłą Kraków - spotkanie rozegrane przy Bułgarskiej 17 zakończyło się bezbramkowym remisem.

Teraz Rumak zagra z Wisłą po raz ósmy, a bilans tych spotkań jest na jego korzyść. Z siedmiu dotychczasowych meczów jego zespoły wygrały cztery, jedno zremisowały, a dwa przegrały. Z kolei z Franciszkiem Smudą nowy trener Zawiszy jest na remis - w dwóch z czterech dotychczasowych pojedynków dwa razy górą był Rumak, a dwa razy "Franz".

Smuda z Zawiszą z kolei zagra po raz piąty. Pierwszy raz spotkał się z nim w sezonie 1993/1994, gdy prowadził Stal Mielec, a bydgoszczanie spadli z ekstraklasy. Do trzech następnych doszło już w poprzednim sezonie.

Bilans:2-0-2

Dariusz Wdowczyk (Pogoń Szczecin) vs Jan Kocian (Ruch Chorzów)

Historia starć Dariusza Wdowczyka z Janem Kocianem siłą rzeczy sięga tylko do poprzedniego sezonu. Górą był "Wdowiec", którego Pogoń nie dała się ograć Niebieskim w żadnym z trzech spotkań, a sama jedno wygrała.

Z kolei choć Wdowczyk pracuje w T-ME - z przerwami - od 1998 roku, do czasu pracy w Pogoni z Ruchem rywalizował tylko raz. W sezonie 1998/1999 jego Polonia Warszawa pokonała chorzowian 3:0. Gdy przez siedem kolejek sezonu 2000/2001 prowadził Wisłę Płock, akurat nie trafił na Ruch. Z kolei w sezonie 2001/2002 gdy pracował w Widzewie Łódź, łodzianie nie trafili z Ruchem do tych samych grup. A podczas jego pracy w Legii Warszawa (2005-2007) Niebiescy byli na II froncie.