Pucharowa rewelacja zatrzymała lidera, Kotwica podniesiona - wyniki sobotnich meczów 13. kolejki II ligi

MKS Kluczbork tylko zremisował z rewelacją Pucharu Polski – Zniczem Pruszków. Żadnych problemów z efektownym rozgromieniem outsidera nie miała Kotwica Kołobrzeg.

Znicz Pruszków zagrał w Kluczborku trzy dni po wyrzuceniu za burtę Pucharu Polski KGHM Zagłębia Lubin. Jak to często bywa - euforia i poczucie własnej wartości po sukcesie wygrało ze zmęczeniem i pruszkowianie urwali punkt na terenie lidera. Pierwszego gola strzelił MKS Kluczbork w 4. minucie po rozegraniu Michała Kojdera i Marcina Nowackiego. Ten pierwszy jako strzelec, a drugi jako asystent rozmontowali defensywę gości. Znicz nie poddał się, stworzył żywe widowisko i w nagrodę strzelił gola na 1:1. Daniel Nawrocki zatańczył w narożniku pola karnego i mocnym uderzeniem pokonał Krystiana Rudnickiego.
Potknęła się także inna drużyna z czołówki - Energetyk ROW Rybnik, który przegrał 0:1 ze Stalą w Mielcu. Jedynego gola zdobył z rzutu karnego Kamil Radulj. Po przerwie ten sam zawodnik mógł podwoić prowadzenie gospodarzy, a najlepszą szansę na doprowadzenie do remisu zmarnował Marcin Grolik.

Wygranymi dnia w II lidze są Stal Stalowa Wola i Siarka Tarnobrzeg. Stalówka powróciła nawet na miejsce premiowane awansem. Jej rywalizacja z Puszczą Niepołomice miała interesujący przebieg, bo choć goście z Małopolski przeważali przez cały mecz, to zielono-czarni strzelali gole i cieszyli się ze zwycięstwa 2:0. Siarka Tarnobrzeg strzeliła bramkę decydującą o wyniku pojedynku z Legionovią Legionowo już w 15. minucie.

W meczach istotnych dla układu dolnej części tabeli: Okocimski Brzesko zremisował 2:2 z Nadwiślanem Góra, choć beniaminek prowadził już z przewagą dwóch goli, natomiast Kotwica Kołobrzeg rozgromiła 4:0 outsidera z Wałbrzycha. Dublet w tym meczu ustrzelił Krzysztof Biegański, a po golu dorzucili w ostatnich minutach Patryk Pietras i Krzysztof Bułka. Tym samym drużyna znad morza uciekła ze strefy spadkowej. Górnik pozostaje na dnie z dwoma punktami i beznadziejnym stosunkiem bramek.

W niedzielę Limanovia Limanowa zagra z Rakowem Częstochowa, a Błękitni Stargard Szczeciński podejmą Rozwój Katowice. Zwycięzca tego drugiego, arcyważnego meczu zrówna się punktami z liderem II ligi - MKS-em Kluczbork.

Wyniki sobotnich meczów 13. kolejki II ligi:

Stal Stalowa Wola - Puszcza Niepołomice 2:0 (1:0)
1:0 - Michał Czarny 36'
2:0 - Łukasz Sekulski 74'

Okocimski Brzesko - Nadwiślan Góra 2:2 (0:2)
0:1 - Tomasz Boczek 12'
0:2 - Tomasz Boczek 24'
1:2 - Wojciech Wojcieszyński 57'
2:2 - Wojciech Dziadzio 69'

Legionovia Legionowo - Siarka Tarnobrzeg 0:1 (0:1)
0:1 - Jakub Więcek 15'

MKS Kluczbork - Znicz Pruszków 1:1 (1:0)
1:0 - Michał Kojder 4'
1:1 - Daniel Nawrocki 61'

Stal Mielec - Energetyk ROW Rybnik 1:0 (1:0)
1:0 - Kamil Radulj (k.) 34'

Kotwica Kołobrzeg - Górnik Wałbrzych 4:0 1:0 - Krzysztof Biegański 11' 2:0 - Krzysztof Biegański 38' 3:0 - Patryk Pietras 88' 4:0 - Krzysztof Bułka 90'

18 Limanovia Limanowa 34 6 9 19 30:55 27

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!