Upadła twierdza przy Hutniczej, bez bramek w hicie - wyniki sobotnich meczów 14. kolejki II ligi

Zakończyła się fenomenalna passa Stali Stalowa Wola na domowym obiekcie. Zespół z Miasta Rowerów przegrał po raz pierwszy u siebie w tym sezonie. Bramki nie padły za to w hicie kolejki w Kluczborku.

Mateusz Lis
Mateusz Lis
Szczęśliwe zwycięstwo, w dosłownie ostatnich sekundach meczu, wyszarpnęli piłkarze Siarki Tarnobrzeg. O dużym pechu mogą mówić gracze Okocimskiego Brzesko. Przez cały mecz gospodarze wyraźnie przeważali, ale nie potrafili skierować piłki do siatki. Piłkarze z Małopolski rzadko kiedy zapuszczali się pod "szesnastkę" rywali. Siarka, ostatnie półgodziny, grała w osłabieniu po czerwonej kartce dla Marcina Stefanika za brutalny faul. Pięć minut przed końcem piłkę meczową miał Marcin Figiel, ale w kluczowym momencie nie opanował futbolówki. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem piłkę do własnej bramki skierował Radosław Jacek.
Upadła twierdza przy Hutniczej. Stalówka przegrała pierwszy mecz w tym sezonie przed własną publicznością, a o losach rywalizacji z zespołem z Mielca zadecydował końcowy fragment spotkania. Oba gole dla zwycięzców zdobył Mateusz Cholewiak. Wcześniej nie brakowało sytuacji strzeleckich z obu stron i mecz mógł się różnie potoczyć.

25. października stał się historycznym dniem dla Górnika Wałbrzych. Wałbrzyszanie dopiero w 14. serii gier odnieśli pierwszą wygraną w II lidze. Skromnie zwyciężyli z przeżywającą poważny kryzys Puszczą Niepołomice. Jedynego gola, po niespełna dwudziestu minutach rywalizacji, zdobył Marcin Orłowski ładnie lobując bramkarza. Pomimo zwycięstwa Górnik nadal zamyka ligową tabelę.

Żadne bramki nie padły w hicie kolejki w Kluczborku, gdzie gospodarze grali z Zagłębiem Sosnowiec. Nie oznacza to jednak, że mecz rozczarował. Obie strony miały swoje okazje, ale zdecydowanie groźniejsi byli gospodarze. W pierwszej połowie najlepszą z nich zmarnował Piotr Burski, którego strzał z 4. metrów na poprzeczkę zdołał sparować bramkarz. Za to rozstrzygnięcie korzystne dla Zagłębia mógł przynieść doliczony czas gry. Po dośrodkowaniu Marcina Sierczyńskiego piłka przeszła przez całe pole karne i ostemplowała słupek.

Wyprawę na Śląsk fatalnie będą wspominać gracze Limanovii. Rozwój rozbił rywala aż 4:1. Co ciekawe, mecz lepiej rozpoczęli goście i zmarnowali kilka niezłych okazji. Zemściło się to na nich w 35. minucie, gdy strzał partnera skutecznie dobił Przemysław Szkatuła. W drugiej połowie gospodarze w przeciągu czterech minut zdobyli dwa gole i stało się jasne, że trzy punkty zostaną w Katowicach. To nie był jednak koniec. W 69. minucie Mateusz Mazurek wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem i podwyższył na 4:0. Limanowianie szybko odpowiedzieli, ale to był tylko gol honorowy. Marcin Chmiest wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego i głową skierował piłkę do siatki.

Wydawało się, że Wisłę Puławy w II lidze powoli można określać już mianem spadkowicza. Tymczasem Duma Powiśla wygrała arcyważne spotkanie z Kotwicą Kołobrzeg i jest już bliska wydostania się ze strefy spadkowej. Kibice oglądali, przede wszystkim w pierwszej połowie, ciekawe widowisko. Gospodarze byli w tej odsłonie skuteczniejsi i prowadzili do przerwy 2:1. Ostatni kwadrans gospodarze grali w osłabieniu. Po dwóch żółtych kartkach z boiska wyleciał Łukasz Cebulski. W końcówce wynik meczu strzałem z rzutu karnego ustalił Raphael Carioca.

Bramki nie padły w ostatnim sobotnim meczu. Znicz Pruszków podzielił się punktami z Rakowem Częstochowa. Spotkanie nie było porywającym widowiskiem, a oba zespoły stworzyły sobie po jednej bardzo dobrej okazji. Gola dla przyjezdnych mógł strzelić Artur Pląskowski, ale przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. Później w bliźniaczo podobnej akcji zawiódł napastnik gospodarzy - Maciej Górski.

Wyniki sobotnich meczów 14. kolejki II ligi:

Siarka Tarnobrzeg - Okocimski Brzesko 1:0 (0:0)
1:0 - Radosław Jacek 90+3' (sam.)

Stal Stalowa Wola - Stal Mielec 0:2 (0:0)
0:1 - Mateusz Cholewiak 82'
0:2 - Mateusz Cholewiak 90+4'

Górnik Wałbrzych - Puszcza Niepołomice 1:0 (1:0)
1:0 - Marcin Orłowski 19'

MKS Kluczbork - Zagłębie Sosnowiec 0:0

Rozwój Katowice - Limanovia Limanowa 4:1 (1:0)
1:0 - Przemysław Szkatuła 35'
2:0 - Tomasz Wróbel 53'
3:0 - Przemysław Szkatuła 57'
4:0 - Mateusz Mazurek 69'
4:1 - Marcin Chmiest 71'

Wisła Puławy - Kotwica Kołobrzeg 3:1 (2:1)

18 Limanovia Limanowa 34 6 9 19 30:55 27

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!