LE: Świetna gra Evertonu i Wolfsburga, przełamanie Bendtnera, nieoczekiwany bohater Napoli

Piłkarze Evertonu i Wolfsburga wysoko pokonali rywali i są bliscy awansu z "grupy śmierci". Po cenne zwycięstwo sięgnął wraz z Sevillą Grzegorz Krychowiak, zaś Fiorentina z trudem uratowała remis.

Konrad Kostorz
Kibice na Volkswagen-Arena byli świadkami znakomitego widowiska. W pierwszej połowie goli zabrakło, ale na tempo gry nikt nie mógł narzekać. Po przerwie worek z bramkami się rozwiązał za sprawą wprowadzonego do gry Aarona Hunta. VfL Wolfsburg pozwolił FK Krasnodar na zdobycie gola kontaktowego, jednak już chwilę później nadzieje Rosjan przekreślił Josuha Guilavogui po świetnym podaniu Kevina de Bruyne  W końcówce przypomniał o siebie Nicklas Bendtner. Duński napastnik w 9. występie dla VfL zdobył premierową bramkę, a w doliczonym czasie gry dołożył drugiego gola.
Drużyna Dietera Heckinga rozbiła Artura Jędrzejczyka i spółkę (Polak rozegrał w Wolfsburgu całe zawody), ale nie awansowała na pozycję lidera. Przodownictwo utrzymał Everton, bez trudu wygrywając z niepokonanym wcześniej OSC Lille. Już w pierwszej połowie dwukrotnie asystował Aiden McGeady. Rywalizacja VfL z The Toffies zaplanowana na 27 listopada zapowiada się niezwykle ciekawie, zwłaszcza że obie ekipy nie mają jeszcze zapewnionego awansu do 1/16 finału.Po dwóch remisach na zwycięskie tory powróciła Sevilla FC, choć Standard Liege napsuł trochę krwi obrońcom tytułu. Na wyrównującą bramkę zdobytą przez Belgów z rzutu wolnego gracze Unaia Emery'ego odpowiedzieli błyskawicznie, a ich sukces przypieczętował Carlos Bacca. Grzegorz Krychowiak tradycyjnie rozegrał cały mecz.
Artur Jędrzejczyk występu w Wolfsburgu nie zaliczy do zbyt udanych Artur Jędrzejczyk występu w Wolfsburgu nie zaliczy do zbyt udanych
SSC Napoli zrewanżowało się Young Boys Berno za wyjazdową porażkę 0:2. Bohaterem Azzurrich został piłkarz występujący na pozycji środkowego pomocnika, który popisał się hat-trickiem! Chodzi o mającego "dzień konia" Holendra Jonathana de Guzmana. Napoli awans ma na wyciągnięcie ręki, a przepustki do fazy pucharowej zapewniła już sobie ACF Fiorentina. Fiołki niespodziewanie przegrywały z PAOK-iem Saloniki, ale w 88. minucie perfekcyjnie w okienko z rzutu wolnego przymierzył Manuel Pasqual.

Dynamo Kijów sięgnęło po trzecie zwycięstwo w grupie bez udziału Łukasza Teodorczyka, który potyczkę z mistrzem Danii spędził wśród rezerwowych. Cały mecz dla Steauy Bukareszt rozegrał za to Łukasz Szukała. Rumuni rzutem na taśmę uratowali remis, który w końcowym rozrachunku może zapewnić im awans. Ulegając Legii Warszawa, szanse na wyjście z grupy zaprzepaścił Metalist Charków. Wszystko wskazuje na to, że obok Wojskowych dalej przejdzie Trabzonspor, który wywiózł z Belgii cenny remis.

Odnotujmy, że komplet punktów obok Legii ma po czterech kolejkach tylko Dynamo Moskwa.

Wyniki meczów 4. kolejki Ligi Europejskiej w grupach G-L:

GRUPA G

Feyenoord Rotterdam - HNK Rijeka 2:0 (2:0)

GRUPA I

Sparta Praga - Slovan Bratysława 4:0 (2:0)

2:0 - Husiew 90+4'

Czerwona kartka: Dragović /68' za faul/ (Dynamo Kijów).

Rio Ave - Steaua Bukareszt 2:2 (1:0)
1:0 - Lopes 35'
1:1 - Keseru 61'
2:1 - Lopes (k.) 77'
2:2 - Filip 90+5'

Czerwona kartka: Gouano /90+2' za drugą żółtą/ (Rio Ave).

GRUPA K

EA Guingamp - Dinamo Mińsk 2:0 (1:0)
1:0 - Beauvue 44'
2:0 - Mandanne 86'

ACF Fiorentina - PAOK Saloniki 1:1 (0:0)
0:1 - Martens 81'
1:1 - Pasqual 88'

GRUPA L

KSC Lokeren - Trabzonspor 1:1 (1:1)
1:0 - Patosi 5'
1:1 - Waris 45+2'

Legia Warszawa - Metalist Charków 2:1 (1:1)
0:1 - Kobin 22'
1:1 - Saganowski 29'
2:1 - Duda 84'

Tabele Ligi Europejskiej ->>>

Wyniki Ligi Europejskiej ->>>

LE: Poważne wpadki Torino i Villarreal, pierwsze drużyny już z awansem do 1/16 finału