Dzień pełen niespodzianek - wyniki sobotnich meczów 16. kolejki II ligi

Sobota przyniosła zaskakujące rozstrzygnięcia w II lidze. Punkty stracili piłkarze Siarki Tarnobrzeg oraz MKS-u Kluczbork, którzy tylko zremisowali z klubami ze strefy spadkowej.

Zawiodła Siarka Tarnobrzeg, która nie potrafiła pokonać na domowym obiekcie słabiutkiej Limanovii Limanowa. Tym samym tarnobrzeżanie nie wykorzystali okazji, aby wskoczyć do czołówki. W ostatnim czasie podopieczni Ryszarda Kuźmy mają duże problemy z grą w ofensywie - w poprzednich pięciu meczach zdobyli tylko dwa gole. Limanowianie wciąż znajdują się w strefie spadkowej i z taką dyspozycją w tym roku raczej jej nie opuszczą.
Nie popisał się także MKS Kluczbork, tracąc punkty z walczącą o utrzymanie Puszczą Niepołomice. Gospodarze mieli momentami przytłaczającą przewagę, ale razili nieskutecznością. Najlepszą sytuacje strzelecką zmarnował Jakub Grzegorzewski, który z 10 metrów nie trafił na pustą bramkę. Nie popisali się także Adam Orłowicz oraz  Krzysztof Wolkiewicz, którzy z bliska uderzali nad poprzeczką. Goście kończyli mecz w "10" po tym jak czerwoną kartkę zobaczył Adrian Napierała.

Zwycięstwo zgodnie z planem odniosła Stalówka. Sukces piłkarzy ze Stalowej Woli nie był nawet przez moment zagrożony. Prowadzenie w meczu z Okocimskim Brzesko objęli po dziesięciu minutach, gdy piłkę do siatki skierował Łukasz Sekulski. Po zmianie stron gospodarze udokumentowali swoją przewagę następnymi dwoma trafieniami.

Drugie spotkanie w tym sezonie wygrał outsider z Wałbrzycha. Górnik znakomicie rozpoczął mecz z Legionovią i objął prowadzenie po 180 sekundach rywalizacji, a piłkę do siatki skierował Mateusz Sawicki. Kwadrans później gospodarze prowadzili już 3:0. Legionowianie w kolejnych minutach dążyli do odrabiania strat, ale w drugiej połowie udało im się zdobyć tylko bramkę honorową.

Trzeci w sobotę bezbramkowy remis zanotowano w starciu Zagłębia Sosnowiec z beniaminkiem Kotwicą Kołobrzeg. Podobnie jak w Tarnobrzegu i Kluczborku rozstrzygnięcie powinno bardziej cieszyć gości ze względu na sytuację w tabeli i obraz widowiska. Na początku drużyna z Pomorza atakowała śmiało, ale wraz z upływem minut cofała się i chroniła 0:0 do ostatniego gwizdka.

Wygrana w 16. kolejce jest Stal Mielec, która doskoczyła do czołówki II ligi dzięki pokonaniu Wisły Puławy. Przyjezdni nie byli w sobotę stroną dominującą, a jednak rzutem na taśmę w 83. minucie uzyskali prowadzenie dzięki strzałowi Kamila Radulja zza pola karnego. To piąty gol 26-letniego pomocnika w sezonie. Przegrana Wisła pozostaje w strefie spadkowej.

Wyniki sobotnich meczów 16. kolejki II ligi:

Siarka Tarnobrzeg - Limanovia Limanowa 0:0

MKS Kluczbork - Puszcza Niepołomice 0:0

Stal Stalowa Wola - Okocimski Brzesko 3:0 (1:0)
1:0 - Łukasz Sekulski 10'
2:0 - Michał Czarny 58'
3:0 - Tomasz Płonka 69'

Górnik Wałbrzych - Legionovia Legionowo 3:1 (3:0)

18 Limanovia Limanowa 34 6 9 19 30:55 27

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!