Szkocja: Derbowe trafienie Jarosława Fojuta

Jarosław Fojut z Dundee United uczcił nadejście 2015 roku bramką w derbowym pojedynku z Dundee FC (6:2) w ramach 19. kolejki Scottish Premier League.

Maciej Kmita

Polski stoper wpisał się na listę strzelców w 64. minucie, podwyższając prowadzenie swojej drużyny na 5:1. To jego czwarty gol w bieżącym sezonie, a drugi strzelony w derbach z Dundee FC. Wcześniej trafił do siatki odwiecznego rywala w meczu Pucharu Ligi Szkockiej.

Pełne 90 minut w bramce Dundee United rozegrał Radosław Cierzniak, a Michał Szromnik obejrzał spotkanie z ławki rezerwowych.

Dzięki derbowemu zwycięstwu Dundee United wskoczyło na pozycję wicelidera szkockiej ekstraklasy, zrównując się punktami z Aberdeen FC, ale ten zespół dopiero rozegra swój mecz 19. serii.

Dundee United - Dundee FC 6:2 (4:1)
1:0 - Amstrong 1'
1:1 - Stewart 24'
2:1 - Mackay-Steven 27'
3:1 - Erskine 31'
4:1 - Mackay-Steven 42'
5:1 - Fojut 64'
6:1 - Telfer 83'