Szkocja: Gol Fojuta i świetne parady Cierzniaka (wideo)

Trzeci ligowy gol Jarosława Fojuta i świetne interwencje Radosława Cierzniaka - to wkład Polaków w derbowy triumf Dundee United nad Dundee FC w ramach 19. kolejki Scottish Premier League.

Maciej Kmita

Zespół Polaków w derbowym pojedynku rozgromił lokalnego rywala aż 6:2, a Jarosław Fojut w 64. minucie podwyższył prowadzenie swojej drużyny na 5:1. To jego czwarty - trzeci ligowy - gol w bieżącym sezonie, a drugi strzelony w derbach z Dundee FC. Wcześniej trafił do siatki odwiecznego rywala w meczu Pucharu Ligi Szkockiej.

Okazały triumf nie przyszedł United jednak łatwo i przyjemnie, bowiem wiele pracy na linii miał też ich bramkarz - Radosław Cierzniak, który wykonał parę dużej trudności interwencji. Obaj rozegrali pełne 90 minut, a spotkanie z ławki rezerwowych obejrzał Michał Szromnik.