Puchar Anglii: Everton w ostatniej chwili uratował remis z WHU, będzie powtórka

Everton był bliski odpadnięcia z Pucharu Anglii, ale w doliczonym czasie uratował remis z West Hamem United i dzięki temu doprowadził do powtórki na Upton Park.

Szymon Mierzyński
The Tofffees przystępowali do poniedziałkowej rywalizacji po czterech porażkach z rzędu w Premier League, więc bardzo chcieli się przełamać.Podopieczni Roberto Martineza prezentowali się całkiem nieźle i przez większą część gry mieli inicjatywę. Mimo to w 55. minucie musieli odrabiać straty. James Collins zgubił krycie obrońców, idealnie wbiegł w pobliże krótkiego słupka i pokonał Joela Roblesa uderzeniem głową.
Już pięć minut później piłkę w siatce umieścił Romelu Lukaku, lecz tego gola sędzia nie uznał, gdyż dopatrzył się faulu napastnika gospodarzy. Belg dopiął jednak swego, choć nastąpiło to dopiero w doliczonym czasie. Zamienił wówczas na bramkę płaskie dośrodkowanie Bryana Oviedo z lewego skrzydła.

Everton w ostatniej chwili uratował remis i dzięki temu wciąż jest w grze o udział w IV rundzie Pucharu Anglii. Powtórka na Upton Park odbędzie się w najbliższy wtorek.

Dodatkowe spotkanie będzie konieczne także w drugiej poniedziałkowej parze. Scunthorpe United zremisowało bowiem 2:2 z Chesterfield. Obie drużyny występują na co dzień w League 1 (trzeci poziom rozgrywkowy).

Everton - West Ham United 1:1 (0:0)
0:1 - James Collins 55'
1:1 - Romelu Lukaku 90+1'

Everton: Joel Robles - Seamus Coleman, Phil Jagielka, Sylvain Distin (70' John Stones), Bryan Oviedo, Muhamed Besić (85' Aiden McGeady), Gareth Barry, Steven Naismith, Ross Barkley, Kevin Mirallas (65' Samuel Eto'o), Romelu Lukaku.

West Ham United: Adrian - Carl Jenkinson, Winston Reid, James Collins, Aaron Cresswell, Morgan Amalfitano (78' Joey O'Brien), Kevin Nolan, Mark Noble, Matthew Jarvis (68' Diego Poyet), Stewart Downing, Enner Valencia (60' Carlton Cole).

Żółte kartki: Samuel Eto'o, Romelu Lukaku (Everton) oraz Carlton Cole (West Ham United).

Sędzia: Anthony Taylor.

Widzów: 22 236.

Scunthorpe United - Chesterfield 2:2 (2:0)