Puchar Anglii: Tottenham zaczął fatalnie, ale wywalczył awans, skromny triumf Southampton

W środę rozegrano ostatnie powtórzone mecze III rundy Pucharu Anglii. Tym razem obyło się bez dogrywek i konkursów rzutów karnych, a awans wywalczyli faworyci.

Szymon Mierzyński
W kolejnej fazie zobaczymy Tottenham Hotspur, choć w pierwszych minutach na White Hart Lane zapachniało sensacją. Burnley prowadziło już bowiem 2:0. Później jednak Koguty przystąpiły do zdecydowanej ofensywy. Do przerwy był już remis, a po zmianie stron ekipa Mauricio Pochettino przypieczętowała awans jeszcze dwiema bramkami.Skromniej, bo tylko 1:0 triumfował na wyjeździe Southampton, który wyeliminował Ipswich Town. Decydujące trafienie miało miejsce w 18. minucie za sprawą Shane'a Longa.
Wreszcie Bradford City (czołówka League 1) bez trudu rozprawiło się z Millwall (strefa spadkowa The Championship), zwyciężając aż 4:0. Goście jednak już od 6. minuty grali w osłabieniu.

0:1 - Shane Long 18'

Tottenham Hotspur - Burnley FC 4:2 (2:2)

Manchester City - Middlesbrough

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)