Holandia: Zwycięstwo Ajaksu, bezbarwny Milik

W meczu inaugurującym rundę rewanżową holenderskiej Eredivisie Ajax Amsterdam pokonał przed własną publicznością FC Groningen (2:0). Arkadiusz Milik rozegrał pełne 90 minut.

Maciej Kmita
Mistrzowie Holandii zaczęli spotkanie na wysokich obrotach, a ogromną przewagę udokumentowali golem Ricardo Kishny, którego w 15. minucie prostopadłym podaniem obsłużył Lasse Schoene. Później Ajax zwolnił tempo i mecz się wyrównał, ale niżej notowani rywale nie potrafili doprowadzić do wyrównania. Z kolei w doliczonym czasie piłka po raz drugi trafiła do siatki gości, a skierował ją tam samobójczym zagraniem Johan Kappelhof.
Arkadiusz Milik rozegrał pełne 90 minut, ale nie był to zbyt udany występ polskiego napastnika. Dość powiedzieć, że pierwszy strzał na bramkę Groningen oddał dopiero w 83. minucie, ale Sergio Padt zdołał obronić jego uderzenie z 25 metrów. Z drugiej strony Polak nie odbiegał na minus od całego zespołu.

Dzięki temu zwycięstwu Ajax zbliżył się na punkt do przewodzącego tabeli Eredivisie PSV Eindhoven, ale ten swój mecz 19. kolejki z Vitesse Arnhem rozegra w sobotę.

Ajax to rywal Legii Warszawa w 1/16 finału Ligi Europejskiej. Mistrzowie Holandii i Polski zmierzą się 19 i 26 lutego. Do pierwszego spotkania z Legią Ajax rozegra jeszcze pięć ligowych meczów.

Ajax Amsterdam - FC Groningen 2:0 (1:0)
1:0 - Kishna 15'
2:0 - Kappelhof (sam.) 90'