Sparingowo: Pewne zwycięstwo Jagiellonii Białystok z III-ligowcem

W rozegranym w Grodzisku Wielkopolskim meczu kontrolnym Jagiellonia Białystok pokonała III-ligową Unię Swarzędz 6:0. Trzy bramki dla białostockiego zespołu zdobył Maciej Gajos.

Łukasz Witczyk
Dla Jagiellonii Białystok był to drugi w tym roku sparing. W pierwszej treningowej potyczce piłkarze Jagi musieli uznać wyższość Wigier Suwałki. Tym razem nie dali żadnych szans występującej w III lidze Unii Swarzędz. Od początku w starciu dominowała drużyna z T-Mobile Ekstraklasy. W 12. minucie premierową bramkę w tym roku dla Jagiellonii strzelił Maciej Gajos, który wykorzystał dośrodkowanie Pawieła Sawickija.
Gajos był najlepszym zawodnikiem Jagiellonii w konfrontacji ze swarzędzanami. Już trzy minuty później zdobył swoją drugą bramkę. Nie był to koniec popisów byłego zawodnika Rakowa Częstochowa.Pomocnik białostockiego klubu w 64. minucie po raz trzeci pokonał golkipera Unii. Bramkę dla Jagi zdobył również najlepszy strzelec ekstraklasy - Mateusz Piątkowski.

Z dobrej strony pokazał się również Sawickij, który w 28. minucie spotkania strzelił swoją pierwszą bramkę dla Jagiellonii. Debiutanckie trafienie, tyle że w seniorskiej piłce, w 71. minucie zaliczył Dominik Prusaczyk, który z rzutu karnego pokonał bramkarza III-ligowca. Cztery minuty później przed szansą na strzelenie honorowego gola stanął Krystian Antczak. Zawodnik Unii nie wykorzystał jednak jedenastki. Strzał napastnika obronił Krzysztof Karpieszuk.

Nie był to ostatni rzut karny w tym starciu. W 79. minucie w polu karnym Unii powalony został Karol Świderski, a piłkę na jedenastym metrze ustawił Łukasz Tymiński. Z tej konfrontacji zwycięsko wyszedł bramkarz Unii - Paweł Beser. Po drugim w tym roku sparingu Jagiellonia może mieć powody do optymizmu. Z niżej notowanym rywalem podopieczni Michała Probierza dominowali przez cały mecz, co zamienili na pół tuzina bramek.

Jagiellonia Białystok - Unia Swarzędz 6:0 (3:0)

1:0 - Maciej Gajos 12'
2:0 - Maciej Gajos 15'
3:0 - Pawieł Sawickij 28'
4:0 - Mateusz Piątkowski 55'
5:0 - Maciej Gajos '64
6:0 - Dominik Prusaczyk ' 71 (karny)

Jagiellonia Białystok: Baran (46' Karpieszuk) - Modelski, Madera (77' Koncewicz), Wasiluk (67' Pajnowski), Pajnowski (46' Prusaczyk), Tymiński, Gajos (67' Gajko), Dzalamidze (62' Świderski), Piechniak (46' Niemczynowicz), Sawickij (77' Pigiel), Piątkowski (67' Kaczmarczyk).

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.