Sparingowo: Zwycięstwo Wisły, filmowy gol Dudki (wideo)

W rozegranym w sobotę w Myślenicach sparingu Wisła Kraków pokonała 2:1 MFK Rużomberok, czyli 11. zespół słowackiej ekstraklasy.

Maciej Kmita
W drugim zimowym sparingu trener Franciszek Smuda postawił na tę samą "11", która wystąpiła w poprzedniej grze kontrolnej z Piastem Gliwice. W dalszym ciągu "Franz" nie mógł skorzystać z przechodzących rehabilitację Ostoi Stjepanovicia i Richarda Guzmicsa.
Ozdobą I połowy spotkania był gol Dariusza Dudki, który pokonał Stefana Senecky'ego kapitalnym uderzeniem sprzed pola karnego. W 77. minucie do swojej bramki piłkę posłał Piotr Żemło - stoper Wisły interweniował tak niefortunnie, że trafiona przez niego wślizgiem piłka wturlała się za linię bramkową obok zaskoczonego Gerarda Bieszczada. Wisła szybko jednak odzyskała przewagę, gdy po centrze Szymona Witka do siatki rywali niemal z zerowego kąta piłkę posłał Donald Guerrier.Zobacz piękną bramkę Dariusza Dudki:

To drugie zwycięstwo Wisły w czasie przygotowań do rundy wiosennej. Wcześniej krakowianie ograli 2:0 Piasta Gliwice.

Wisła Kraków - MFK Rużomberok (1:0)
1:0 - Dudka 34'
1:1 - Żemło (sam.) 77'
2:1 - Guerrier 84'

Skład Wisły: Michał Buchalik (46' Gerard Bieszczad) - Łukasz Burliga (56' Szymon Witek), Arkadiusz Głowacki, Piotr Żemło, Maciej Sadlok - Rafał Boguski (46' Donald Guerrier), Alan Uryga, Dariusz Dudka (46' Łukasz Garguła), Semir Stilić (65' Emmanuel Sarki), Maciej Jankowski - Paweł Brożek (65' Mariusz Stępiński).

Oficjalnie: Osman Chavez i Marko Jovanović nie są już zawodnikami Wisły Kraków