Sparingowo: Sześć bramek w meczu Legii Warszawa! Błysk nastolatka

W czwartym zimowym sparingu Legia Warszawa pokonała 4:2 Dinamo Bukareszt. Dwa gole dla Wojskowych zdobył niespełna 18-letni Adam Ryczkowski, a w barwach mistrzów Polski zadebiutował Michał Masłowski.

Maciej Kmita
Mecz z 8. zespołem rumuńskiej ekstraklasy był pierwszą grą kontrolną Legii podczas zgrupowania w Sotogrande, a czwartym w ogóle sparingiem w czasie przygotowań do rundy wiosennej. Trener Henning Berg po raz pierwszy tej zimy skorzystał z Jakuba Rzeźniczaka i Miroslava Radovicia, którzy nie mogli wystąpić w spotkaniach rozgrywanych w czasie zgrupowania w tureckim Belek. Z drugiej strony Norweg przy ustalaniu składu nie mógł liczyć na kontuzjowanych Tomasza BrzyskiegoOndreja Dudę i Ivicę Vrdoljaka.
Wojskowi od pierwszego gwizdka przejęli kontrolę nad spotkaniem, ale to Dinamo jako pierwsze zdobyło bramkę. W 10. minucie Dusana Kuciaka głową po dośrodkowaniu z prawej strony pokonał Gheorghe Grozav. Wojskowi odpowiedzieli po niespełna kwadransie za sprawą Adama Ryczkowskiego, który sfinalizował dwójkową akcję Miroslava Radovicia z Michał Żyro.

Osiem minut później Legia prowadziła już 3:1 - najpierw po strzale Dominika Furmana z rzutu wolnego piłkę do rumuńskiej bramki dobił Tomasz Jodłowiec, a po chwili Ryczkowski wykorzystał kapitalne prostopadłe podanie od Żyry. Na przerwę Legia schodziła z kolei z przewagą trzech bramek, ponieważ w doliczonym czasie gry I połowy Radović zamienił na gola podanie od debiutującego w drużynie Berga Michała Masłowskiego.

Po zmianie stron gra się wyrównała, a w ostatnim fragmencie meczu Rumuni zepchnęli mistrzów Polski do defensywy. Udokumentowaniem przewagi Dinama było trafienie doświadczonego Mariusa Niculae, który zmusił Kuciaka do kapitulacji efektownym wolejem. W zespole z Bukaresztu wystąpił m.in. Kamil Biliński, który jest najlepszym strzelcem Dinama w bieżącym sezonie - w 20 jesiennych meczach zdobył 11 goli.

Sparing z Dinamem był czwartym Legii w czasie przygotowań do rundy wiosennej, którą Wojskowi zainaugurują 12 lutego pierwszym meczem 1/4 finału Pucharu Polski ze Śląskiem Wrocław. Wcześniej mistrzowie Polski pokonali Viktorią Pilzno (2:1), a przegrali z Karabachem Agdam (0:2) i Zenitem St. Petersburg (2:3). W piątek zmierzą się z Dnipro Dniepropietrowsk, a do Polski wrócą 10 lutego.

Legia Warszawa - Dinamo Bukareszt 4:2 (4:1)
0:1 - Biliński 10'
1:1 - Ryczkowski 24'
2:1 - Jodłowiec 30'
3:1 - Ryczkowski 31'
4:1 - Radović 45+1'
4:2 - Niculae 78'

Skład Legii: Dusan Kuciak - Łukasz Broź (78' Robert Bartczak), Igor Lewczuk, Jakub Rzeźniczak (74' Mateusz Wieteska), Guilherme - Michał Żyro, Dominik Furman, Tomasz Jodłowiec, Michał Masłowski (61' Marek Saganowski), Adam Ryczkowski (78' Norbert Misiak) - Miroslav Radović (54' Orlando Sa).