Szkocja: Czerwona kartka Michała Szromnika

We wtorkowym meczu 22. kolejki Scottish Premier League z Inverness Caledonian Thistle FC (1:1) czerwoną kartką ukarany został bramkarz Dundee United Michał Szromnik.

Maciej Kmita

22-letni Polak w minioną sobotę zadebiutował w barwach Dundee United, a w premierowym występie dla szkockiego przeciwko St. Johnstone popełnił dwa błędy, które kosztowały jego zespół porażkę 0:2.

W rozegranym we wtorek zaległym spotkaniu 22. kolejki Szromnik znów stanął w bramce ekipy z Tannadice Park, ale już w 6. minucie został ukarany czerwoną kartką za faul na Marleyu Watkinsie, po którym sędzia podyktował też rzut karny dla rywali Dundee. Między słupkami zastąpił go Radosław Cierzniak, któremu nie udało się obronić "11" wykonywanej przez Grega Tanseya. Pełne 90 minut rozegrał Jarosław Fojut.

Dundee United -   Inverness Caledonian Thistle FC 1:1 (0:1)
0:1 - Tansey (k.) 9'
1:1 -  McGowan 74'