Bułgaria: Premierowy gol Łukasza Gikiewicza

W piątkowym meczu 20. kolejki bułgarskiej ekstraklasy z FK Chaskowo 2009 (8:0) swoją pierwszą bramkę w barwach Lewskiego Sofia zdobył Łukasz Gikiewicz.

Maciej Kmita

Polski napastnik pojawił się na placu gry w 57. minucie przy stanie 5:0, a na listę strzelców wpisał się w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry, ustalając wynik spotkania na 8:0 dla Lewskiego. Chwilę wcześniej gol na 7:0 padł po tym, jak Anete dobił do bramki rywali zablokowany strzał Polaka.

Był to premierowy występ Gikiewicza w bułgarskiej ekstraklasie. W barwach Lewskiego zadebiutował z kolei 21 lutego w pucharowym meczu z FK Chaskowo (3:0).

Po 20 rozegranych spotkaniach Lewski ma na koncie 31 punktów i zajmuje 6. miejsce w ligowej tabeli.

Lewski Sofia - FK Chaskowo 2009 8:0 (4:0)
1:0 - Domowczijski 2'
2:0 - Anete 9'
3:0 - Domowczijski 17'
4:0 - Bedoya 23'
5:0 - Krajew 46'
6:0 - Ninu 63'
7:0 - Anete 89'