Puchar Włoch: SSC Napoli bliżej awansu do finału, gol Miroslava Klose nie wystarczył

SSC Napoli zremisowało 1:1 w Rzymie z Lazio i na półmetku rywalizacji w półfinale jest nieco bliżej awansu do finału Coppa Italia. Spotkanie rewanżowe zaplanowano na 8 kwietnia.

Konrad Kostorz
W 33. minucie Felipe Anderson dograł w tempo do Miroslava Klose, który wbiegł między obrońców i wykorzystał sytuację sam na sam z Mariano Andujarem. Dla niemieckiego weterana było to 9. trafienie w bieżącym sezonie, uwzględniając rozgrywki ligowe oraz pucharowe. Jeszcze przed przerwą 36-latek, jak również Anderson mogli podwyższyć prowadzenie Lazio.
Po zmianie stron Manolo Gabbiadini najpierw trafił w poprzeczkę, a następnie znalazł już drogę do bramki po akcji Driesa Mertensa i Gonzalo Higuaina. Argentyńczyk idealnie podał do Włocha, któremu pozostało dopełnić formalności. Napoli po zmianie stron zaprezentowało się korzystniej od Biancocelestich, a remis należy uznać za sprawiedliwy wynik.

W drugiej parze półfinałowej Juventus zmierzy się z Fiorentiną. Pierwsze starcie tych zespołów odbędzie się już w czwartkowy wieczór w stolicy Piemontu.

Lazio Rzym - SSC Napoli 1:1 (1:0)
1:0 - Klose 33'
1:1 - Gabbiadini 58'

Lazio: Berisha - Basta, de Vrij, Mauricio, Radu - Cataldi, Biglia, Parolo - Candreva (72' Keita), Klose (82' Perea), Anderson.

Napoli: Andujar - Mesto, Albiol, Britos (77' Koulibaly), Ghoulam - Inler, Lopez - de Guzman (82' Hamsik), Gabbiadini (73' Callejon), Mertens - Higuain.

Puchar Włoch: Potentaci powalczą w półfinałach, Juventus Turyn z tytułem po 20 latach?

Który zespół awansuje do finału Pucharu Włoch?