Primera Division: Przełamanie Sociedad! Premierowa wyjazdowa wygrana Moyesa!

David Moyes zaliczył swoje premierowe wyjazdowe zwycięstwo w Hiszpanii, a jego Real Sociedad wygrał na obcym terenie po raz pierwszy od początku sierpnia.

W tym artykule dowiesz się o:

Dopiero w 27. kolejce premierowe wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie odniosła ekipa Realu Sociedad! Baskowie skromnie pokonali Getafe i przerwali fatalną passę 15. meczów na obcych terenach bez wygranej. Poprzednio, jeszcze kiedy ekipę prowadził Jagoba Arrasate, zespół z Anoeta pokonał na wyjeździe Aberdeen w rozgrywkach Ligi Europejskiej, a miało to miejsce 7 sierpnia zeszłego roku. W Primera Division słaba passa trwała od... 26 kwietnia!

[ad=rectangle] Na wygraną Basków nad Getafe złożyło się kilka kluczowych czynników. Bardzo dobre zawody między słupkami rozegrał bramkarz Geronimo Rulli, który kilkukrotnie uchronił swój zespół przed stratą gola, a raz pomogła mu poprzeczka. W konstrukcję bramki Sociedad po świetnym strzale z dystansu trafił bowiem Pedro Leon.

Bramka na wagę wygranej padła w 66. minucie. Po rzucie wolnym z główki uderzył Inigo Martinez, piłka odbiła się od słupka, a następnie pleców bramkarza Vicente Guaity i wpadła do siatki. Kilka chwil później sędzia powinien odgwizdać rzut karny dla gospodarzy, jednak nie zauważył ewidentnego przewinienia w "szesnastce" na Pablo Sarabii. Ostatecznie zakończyło się zwycięstwem przyjezdnych 1:0, przez co Azulones mają tylko 4 punkty przewagi nad strefą spadkową.

Getafe CF - Real Sociedad 0:1 (0:0) 0:1 - Guaita (sam.) 66'