Siarka lepsza w podkarpackim hicie - relacja z meczu Siarka Tarnobrzeg - Stal Stalowa Wola

Siarka Tarnobrzeg wygrała w Wielkich Derbach Podkarpacia 2:1 ze Stalą Stalowa Wola. Gospodarze prezentowali się zdecydowanie lepiej od gości i udowodnili to dwoma bramkami.

Kamil Górniak

Od początku zawodów przewagę osiągnęli gospodarze. Już w 6. minucie Karol Hodowany dograł ładnie w pole karne do Łukasza Nadolskiego, który naciskany przez Łukasza Sekulskiego nie trafił z kilku metrów w światło bramki. Goście niemrawo podchodzili po bramkę Siarki, ale to oni zdobyli gola. W 16. minucie z boku pola karnego z rzutu wolnego uderzył Kamil Jakubowski i zaskoczony Artur Melon nie zdołał wybić piłki przez linią. Chwilę później mogło być 1:1, ale po uderzeniu Konrada Stępnia z rzutu wolnego z 35. metrów świetnie piłkę wybił Tomasz Wietecha.

Kolejne minuty to przewaga Siarki, która jednak nie miała pomysłu na grę. Stalowcy z kolei nie potrafili skutecznie wyprowadzać piłki z własnej połowy. Gospodarze próbowali szczęścia z dystansu, ale ani Mouhamadou Traore, ani Przemysła Oziębała nie potrafili znaleźć skutecznej metody na pokonania bramkarza Stali.

Po zmianie stron mocno ruszyli gospodarze, ale to Stal stworzyła pierwsza groźną akcję. Jakubowski dośrodkował w pole karne i z pierwszej piłki z woleja nad bramką uderzył Radosław Mikołajczak. Chwilę później zapachniało gole dla Siarki, ale w zamieszaniu pod bramką gości jeden z piłkarzy Siarki źle przyjął piłkę i ta opuściła boisko.

Z minuty na minutę przewaga gospodarzy rosła. W 66. minucie Robert Tunkiewicz z pola karnego uderzył bardzo ładnie, ale jeszcze lepiej w bramce spisał się Wietecha. Chwilę później Traore po główce trafił w głowę Krystiana Wrony, a w kolejnej akcji Marcin Truszkowski uderzył nad bramką z pola karnego.

Gospodarze w końcu w 79. minucie dopięli swego. Po dośrodkowaniu z rzut wolnego niepilnowany Truszkowski z bliska strzałem głową pakuje piłkę do bramki Stali. W 84. minucie Truszkowski ponownie pokonał golkipera Stali. Po błędach w obronie gości napastnik Siarki z kilku metrów zdobył bramkę dla gospodarzy. Stalówka mogła szybko odpowiedzieć, ale po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Łukasz Sekulski trafił w słupek.

Siarka Tarnobrzeg - Stal Stalowa Wola 2:1 (0:1)
0:1 - Jakubowski 16'
1:1 - Truszkowski 79'
2:1 - Truszkowski 84'

Siarka Tarnobrzeg: Artur Melon, Konrad Stępień, Łukasz Nadolski (46' Bartosz Waleńcik), Marcin Stefanik, Karol Hodowany, Mariusz Kukiełka, Robert Tunkiewicz (72' Dariusz Frankiewicz), Rafał Parobczyk (53' Filip Rajevac), Przemysław Oziębała (90+1 Mandzelewski), Mouhamadou Traore, Marcin Truszkowski.

Stal Stalowa Wola: Tomasz Wietecha, Mateusz Kantor, Krystian Wrona, Michał Bogacz, Marcin Kowalski, Radosław Mikołajczak, Paweł Giel (69' Tomasz Płonka), Mateusz Argasiński, Michał Kachniarz (80' Przemysław Żmuda), Kamil Jakubowski, Łukasz Sekulski.

Żółte kartki: Tunkiewicz, Parobczyk (Siarka), Argasiński, Sekulski, Kantor (Stal).

Sędzia: Marcin Szrek.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!