Premier League: Wielkie emocje w meczu Chelsea

Aż pięć bramek padło w meczu Hull City z Chelsea. Wydawało się, że będzie to łatwe spotkanie dla The Blues, ale Tygrysy wysoko zawiesiły poprzeczkę.

Bartosz Zimkowski
Po dziewięciu minutach Chelsea prowadziła już 2:0. Gospodarze zostawili zbyt dużo miejsca Edenowi Hazardowi i Belg wykorzystał to perfekcyjnie. Jego strzału nie zdołał zatrzymać Allan McGregor. Kilka chwil później kolejny gwóźdź wbił Diego Costa. Hazard dograł do Cesca Fabregasa, który z kolei znalazł Costę. Hiszpan idealnym strzałem podwyższył prowadzenie. Dla niego był to 19. gol w Premier League, czyli zrównał się z Harry'm Kanem, który w sobotę trzykrotnie skierował futbolówkę do siatki.
Mogło się wydawać, że Hull już nie podniesie się - wszak na 33 ligowe spotkania przeciwko Chelsea tylko cztery kończyły się ich zwycięstwami. Tymczasem jeszcze przed upływem drugiego kwadransa w ciągu 74 sekund Tygrysy zdobyły dwa gole! Najpierw Ahmed Elmohamady, a chwilę później Abel Hernandez trafili do bramki przeciwnika. Ogromny błąd przy drugim golu popełnił Thibaut Courtois. Belg podał piłkę wprost do rywala, który z zimną krwią wykorzystał to.

Do przerwy Tygrysy oddały aż 14 strzałów, a Chelsea zaledwie trzy z czego dwa celne wylądowały w bramce Hull.

Po zmianie stron zrehabilitował się Courtois, który w ciągu jednej akcji obronił trzy strzały rywali. Kwadrans przed końcem kontuzjowanego Costę zastąpił Loic Remy i zaledwie 120 sekund później zdobył gola po podaniu Williana.

Chelsea wygrała 3:2, ale Tygrysy pozostawiły po sobie bardzo dobre wrażenie.

Hull City - Chelsea FC 2:3 (2:2)
0:1 - Eden Hazard 2'
0:2 - Diego Costa 9'
1:2 - Ahmed Elmohamady 26'
2:2 - Abel Hernandez 28'
2:3 - Loic Remy 77'

Hull: Allan McGregor - Michael Dawson, Alex Bruce, Paul McShane, Ahmed Elmohamady, Jake Livermore, David Meyler (81' Stephen Quinn), Gaston Ramirez (80' Curtis Davies), Andrew Robertson (81' Sone Aluko), Dame N'Doye, Abel Hernandez.

Chelsea: Thibaut Courtois - Branislav Ivanović, Gary Cahill, John Terry, Filipe Luis, Cesc Fabregas, Nemanja Matić, Willian (80' Kurt Zouma), Eden Hazard, Ramires (61' Oscar), Diego Costa (75' Loic Remy).

Żółte kartki: Gary Cahill, Nemanja Matić (Chelsea).