Ścisk w czołówce, lider znów poległ - wyniki sobotnich meczów 23. kolejki II ligi

Od dużej niespodzianki w Wałbrzychu zaczęła się 23. kolejka II ligi. W innym meczu, drugą porażkę w tym roku poniósł lider z Kluczborka. MKS przegrał z Rozwojem, ale nadal przewodzi ligowej stawce.

W tym artykule dowiesz się o:

Dużą niespodziankę sprawił Górnik Wałbrzych. Przedostatni zespół w tabeli ograł Siarkę Tarnobrzeg. Piłkarze Jerzego Cyraka znakomicie rozpoczęli starcie i już po półgodzinie prowadzili 2:0. Najpierw precyzyjnym strzałem popisał się Rafał Figiel, a później strzałem głową z rzutu wolnego podwyższył Dominik Radziemski. W 56. minucie Figiel mógł rozstrzygnąć losy rywalizacji, ale nieczysto trafił w piłkę w bardzo dobrej sytuacji. Goście natychmiast wzięli się "do roboty" i już 60 sekund później Marcin Truszkowski zdobył gola kontaktowego. Gdy dwadzieścia minut przed końcem Mouhamadou Traore wyrównał, wydawało się, że gospodarzom nie uda się już zdobyć kompletu punktów. Górnik błyskawicznie jednak odpowiedział, a komplet "oczek" zapewnił gospodarzom Figiel. [ad=rectangle] Pierwszy mecz w tym roku wygrała Puszcza Niepołomice. Drużyna z Małopolski ograła Błękitnych. Klub ze Stargardu Szczecińskiego osiągnął niesamowity wynik w Pucharze Polski, ale w lidze wciąż dostarcza głównie punkty. Bohaterem gospodarzy został Adrian Gębalski, autor dwóch goli, a decydujące trafienie uzyskał na osiem minut przed końcem.

Zmiana trenera na dobre wyszła katowiczanom. Rozwój, który przed tą kolejką miał za sobą dwie porażki i remis w tym roku, wygrał na terenie lidera. MKS lepiej rozpoczął mecz, ale do siatki trafili goście. Fatalne wyjście z bramki zaliczył Grzegorz Wnuk mijając się z piłką, a skorzystał z tego Sebastian Gielza. Niemal do końca meczu kibice oglądali wyrównany mecz, ale w końcówce to przyjezdni przypieczętowali wygraną, a sytuację sam na sam wykorzystał Adam Żak.

Świetny mecz, okraszony pięcioma bramkami, obejrzeli kibice w Puławach, gdzie Wisła podejmowała Nadwiślana. Wszystkie gole padły w drugiej połowie. Jako pierwszy na listę strzelców, tuż po przerwie, wpisał się gracz gospodarzy - Jarosław Niezgoda popisując się akcją indywidualną. Dwadzieścia minut później prowadzenie podwyższył Konrad Nowak wykorzystując sytuację sam na sam. Goście, za sprawą trafienia Adama Setli z rzutu karnego, zmniejszyli stratę. Już 180 sekund później był remis, a skuteczną główką popisał się Tomasz Boczek. Ostatnie słowo należało do Dumy Powiśla. W drugiej minucie doliczonego czasu gry zespołową akcję skutecznie wykończył Nowak.

Czy nowy trener na stałe odmieni oblicze Rozwoju?

Oczekiwaniom kibiców sprostał hit kolejki w Stalowej Woli. Stalówka fatalnie rozpoczęła mecz z Energetykiem i już od drugiej minuty przegrywała po błędzie obrońcy. W drugiej połowie gospodarze, w ciągu 120 sekund, kompletnie odwrócili losy rywalizacji i ostatecznie zgarnęli komplet punktów.

Cenne zwycięstwo, pozwalające na zachowanie kontaktu z ligową czołówką, odniósł Znicz. Pruszkowianie wygrali derbowe starcie z Legionovią. Ważne znaczenie dla przebiegu meczu mógł mieć fakt, że gospodarze od 50. minuty grali w osłabieniu. Za dwie żółte kartki z boiska wyleciał Robert Menzel. Chwilę później goście objęli prowadzenie za sprawą Daniela Kraski. Cztery minuty przed końcem prowadzenie przyjezdnych podwyższył Bartosz Żurek. Legionowianie zdołali jeszcze strzelić gola kontaktowego, ale na więcej nie starczyło im czasu.

Ligową czołówkę na wyciągnięcie ręki ma Zagłębie. Meczu z Rakowem nie rozpoczęli jednak najlepiej. Jako pierwsi gola zdobyli goście z Częstochowy, a na listę strzelców wpisał się Wojciech Okińczyc. Sosnowiczanie na prowadzeniu znaleźli się jednak jeszcze przed przerwą. Dwukrotnie piłkę do siatki skierował Jakub Arak. Po zmianie stron emocji nie brakowało, ale kibice doczekali się tylko jednej bramki. Zagłębie w doliczonym czasie gry przypieczętowało zwycięstwo.

Wyniki sobotnich meczów 23. kolejki II ligi: Górnik Wałbrzych - Siarka Tarnobrzeg 3:2 (2:0)

1:0 - Rafał Figiel 23' 2:0 - Dominik Radziemski 29' 2:1 - Marcin Truszkowski 57' 2:2 - Mouhamadou Traore 70' 3:2 - Rafał Figiel 72'

Puszcza Niepołomice - Błękitni Stargard Szczeciński 2:1 (1:1)

1:0 - Adrian Gębalski 14' 1:1 - Sebastian Inczewski 44' 2:1 - Adrian Gębalski 82'

MKS Kluczbork - Rozwój Katowice 0:2 (0:1)

0:1 - Sebastian Gielza 25' 0:2 - Adam Żak 88'

Wisła Puławy - Nadwiślan Góra 3:2 (0:0)  1:0 - Jarosław Niezgoda 47' 2:0 - Konrad Nowak 66' 2:1 - Adam Setla 73' (k.) 2:2 - Tomasz Boczek 76' 3:2 - Konrad Nowak 90+2'

Stal Stalowa Wola - Energetyk ROW Rybnik 2:1 (0:1)

0:1 - Patryk Dudziński 2' 1:1 - Tomasz Płonka 72' 2:1 - Radosław Mikołajczak 74'

Legionovia Legionowo - Znicz Pruszków 1:2 (0:0)

0:1 - Daniel Kraska 53' 0:2 - Bartosz Żurek 86' 1:2 - Rafał Maciejewski 90'

Zagłębie Sosnowiec - Raków Częstochowa 3:1 (2:1)

0:1 - Wojciech Okińczyc 14' 1:1 - Jakub Arak 29' 2:1 - Jakub Arak 43' 3:1 - Łukasz Matusiak 90+2'

Źródło artykułu: WP SportoweFakty

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!