Puchar Włoch: Juventus z nawiązką odrobił stratę we Florencji i zagra w finale

Bianconeri na półmetku półfinału Pucharu Włoch przegrywali z Fiorentiną, ale w rewanżu spisali się znakomicie i w efekcie 7 czerwca wystąpią w pojedynku o tytuł na Stadio Olimpico.

Konrad Kostorz
Massimiliano Allegri nie mógł posłać do boju narzekającego na uraz Carlosa Teveza, a jego miejsce zajął Alessandro Matri. Zazwyczaj rezerwowy napastnik Starej Damy stanął na wysokości zadania i w 21. minucie pokonał Neto, dobijając uderzenie Claudio Marchisio.
Juventus wyszedł na prowadzenie w dwumeczu jeszcze przed końcem pierwszej połowy - na bramkę uderzył Alvaro Morata, bramkarz "wypluł" piłkę, do której dopadł Roberto Pereyra i wpakował ją do siatki. Złudzeń Fiorentinę definitywnie pozbawił Leonardo Bonucci, lokując futbolówkę w bramce po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Zespół Vincenzo Montelli, który w Turynie zwyciężył 2:1, był bezradny w konfrontacji ze świetnie dysponowanym Juventusem. Jedynie na początku drugiej połowy do niezłych sytuacji strzeleckich doszli Mario Gomez oraz Mohamed Salah, ale nie zmusili do kapitulacji Marco Storariego. Dodajmy, że w końcówce za ostry faul na Alessandro Diamantim z boiska wyleciał Morata.

Juventus nie triumfował w Coppa Italia od 1995 roku, a w ostatniej dekadzie tylko raz dotarł do finału - w 2012 roku, kiedy uległ SSC Napoli (0:2). Tym razem piłkarze z Piemontu zmierzą się albo z neapolitańczykami, albo z Lazio Rzym. Na półmetku rywalizacji w drugim półfinale jest remis 1:1, a rewanż odbędzie się 8 kwietnia na Stadio San Paolo.

ACF Fiorentina - Juventus Turyn 0:3 (0:2)
0:1 - Matri 21'
0:2 - Pereyra 44'
0:3 - Bonucci 59'

Fiorentina: Neto - Savić, Rodriguez (83' Tomović), Basanta - Joaquin (66' Diamanti), Fernandez, Aquilani, Valero, Alonso - Salah, Gomez (72' Babacar).

Juventus: Storari - Padoin, Bonucci, Chiellini, Evra - Sturaro, Marchisio, Vidal - Pereyra (83' Ogbonna) - Matri (75' Coman, 89' Llorente), Morata.

Czerwona kartka: Morata /88'/ (Juventus).

Pierwszy mecz: 2:1, awans: Juventus Turyn.

Serie A: Planowe zwycięstwo Juventusu, Tevez znów trafił, kwadrans Zielińskiego w Turynie