Kolejny krok Zagłębia ku I lidze - relacja z meczu Siarka Tarnobrzeg - Zagłębie Sosnowiec

W sobotnim meczu II-ligowych rozgrywek Siarka Tarnobrzeg przegrała 1:2 z Zagłębiem Sosnowiec. Dla obu zespołów w tej potyczce priorytetem było jednak zdobycie trzech punktów.

Kamil Górniak
Od początku sobotnich zawodów do ataku rzucili się goście. Już w 3. minucie Tomasz Szatan mógł zdobyć gola, ale został zablokowany w polu karnym gospodarzy. Siarka przetrwała napór Zagłębia i w 9. minucie po kontrze mogła objąć prowadzenie, ale Marcin Truszkowski nie trafił głową w światło bramki. Pięć minut później znów zrobiło się groźnie pod bramką gości. Najpierw uderzenie Jakuba Więcka zablokował Łukasz Matusiak, a po chwili niecelnie strzelił Mouhamadou Traore.
W kolejnych minutach gra była wyrównana. W 27. znów zakotłowało się pod bramką Zagłębia. Najpierw świetnie strzał głową swojego kolegi z drużyny obronił Szymon Gąsiński, a po chwili Truszkowski trafił w poprzeczkę. Po chwili sprawdziło się stare piłkarskie porzekadło, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. Błąd w obronie Siarki i Matusiak dostał piłkę w polu karnym. Przez nikogo nie niepokojony pokonał w sytuacji sam na sam golkipera gospodarzy.

Po tym trafieniu to Siarkowcy przejęli inicjatywę i w 40. minucie doprowadzili do wyrównania. Mariusz Kukiełka zamknął dośrodkowanie z rzutu wolnego i z kilku metrów mimo asysty obrońcy Zagłębia pokonał bramkarza ekipy z Sosnowca. Tuż po zmianie stron niecelnie główkował Jakub Arak. Goście mieli przewagę w drugiej części i w 67. minucie zdobyli drugiego gola. Sebastian Dudek zdecydował się na uderzenie, golkiper Siarki źle odbił piłkę, do której dopadł Mateusz Wrzesień i bez problemów trafił do siatki gospodarzy.

Siarka rzuciła się do ataków, ale goście dobrze się bronili i groźnie atakowali. W 80. minucie Matusiak huknął z dystansu, ale golkiper gospodarzy zdołał odbić uderzenie gracza gości. Sześć minut później Przemysław Mizgała z pola karnego nie potrafił pokonać Daniela Szczepankiewicza.

Siarka Tarnobrzeg - Zagłębie Sosnowiec 1:2 (1:1)
0:1 - Łukasz Matusiak 28'
1:1 - Mariusz Kukiełka 40'
1:2 - Mateusz Wrzesień 67'

Siarka Tarnobrzeg: Daniel Szczepankiewicz - Konrad Stępień, Marcin Stefanik, Łukasz Nadolski, Karol Hodowany, Mariusz Kukiełka, Robert Tunkiewicz (68' Tomasz Persona), Jakub Więcek, Mouhamadou Traore, Przemysław Oziębała (84' Robert Chwastek), Marcin Truszkowski (77' Filip Rajevac).

Zagłębie Sosnowiec: Szymon Gąsiński - Konrad Budek, Krzysztof Markowski, Arkadiusz Koprucki, Jovan Ninković, Dawid Ryndak (86' Janusz Tylec), Łukasz Matusiak, Sebastian Dudek, Tomasz Szatan (64' Przemysław Mizgała), Mateusz Wrzesień, Jakub Arak (90'+3 Łukasz Tumicz).

Żółte kartki: Marcin Truszkowski, Marcin Stefanik, Jakub Więcek, Mariusz Kukiełka (Siarka) oraz Mateusz Wrzesień, Konrad Budek, Łukasz Tumicz (Zagłębie).

Sędzia: Robert Marciniak (Kraków)

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!