Siarka dogoniła, Nadwiślan uciekł - wyniki piątkowych meczów 28. kolejki II ligi

Piątek był dniem, w którym rozegrano aż pięć spotkań. Cudowną pogoń za rywalem przeprowadziła Siarka Tarnobrzeg. Niespodzianka wisiała w powietrzu nie tylko na Podkarpaciu.

Długa majówka z II ligą rozpoczęła się w czwartek od zwycięstwa 2:1 Rozwoju Katowice z Legionovią Legionowo, o którym zdecydował gol w samej końcówce. Po takim dreszczowcu apetyty kibiców zwiększyły się i faktycznie - był to przedsmak następnych emocji w piątek, na który to dzień zaplanowano najwięcej, bo pięć spotkań.
Jako pierwsi na boisko wybiegli Błękitni Stargard Szczeciński, którzy prosto z Limanowej udają się do Warszawy, dokąd zostali zaproszeni na finał Pucharu Polski przez Zbigniewa Bońka. 3 maja świętują natomiast z mieszkańcami Stargardu Szczecińskiego. Będzie to swoiste zamknięcie pucharowego epizodu. Błękitni będą bawić się w dobrych humorach po zwycięstwie 2:0 z outsiderem - Limanovią. W kwadrans dwa gole zdobyli związani z Pogonią Szczecin Rafał Gutowski oraz Kamil Zieliński i na boisku było praktycznie pozamiatane. Limanovia starała się jeszcze zabrać do ataku, ale to przyjezdni byli konkretniejsi i skuteczniejsi. Zdecydowanie gorzej poszło innemu zespołowi z Pomorza Zachodniego Kotwicy Kołobrzeg. W obozie znad morza pocieszano się, że także rywal Energetyk ROW Rybnik grał wiosną przeciętnie, ale boisko zweryfikowało negatywnie nadzieje na dobry wynik. Pretendent do awansu wygrał 3:1 zasłużenie, a Kotwica przez ponad godzinę nie potrafiła oddać celnego strzału. W pierwszej połowie Bartłomiej Folc skapitulował po strzałach Sebastiana Siwka i Szymona Sobczaka. Na drugą połowę już nie wyszedł, a jego zmiennik Patryk Kamola wpuścił do bramki uderzenie Marka Krotofila. Rybniczanie budzą się do walki o czołowe miejsca, a Kotwica, którą było stać tylko na honorowego gola Jakuba Poznańskiego, okopuje się na dnie.

Marnym pocieszeniem dla Piotra Rzepki i jego podopiecznych jest to, że także inne drużyny z dołu tabeli przegrały swoje mecze. Okocimski Brzesko poległ w Częstochowie po pięknym golu Wojciecha Reimana w doliczonym czasie pierwszej części. Pojedynek trzymał w napięciu, a Raków miał jeszcze kilka szans na podwojenie prowadzenia. Nie potrafił tego uczynić i musiał martwić się do końca o minimalną przewagę. Zdołał dowieźć ją do końca i wygrał piąty raz z rzędu. Po cichu, spokojnie, ale pnie się w kierunku czołówki.

Sporo wydarzyło się także w Górze, gdzie beniaminek pokonał 2:1 Stal Mielec, czyli pogromcę aktualnego lidera. Trzy gole, jedenaście żółtych i jedna czerwona kartka to najkrótsze podsumowanie meczu. Bohaterem Nadwiślana został Adam Setla, czyli najlepszy strzelec zespołu. W piątek trafił dwukrotnie do bramki, raz z rzutu karnego i raz w sytuacji sam na sam. Stal raziła nieskutecznością, zdobyła gola dopiero w doliczonym czasie i na więcej go nie starczyło.

Niespodzianka wisiała w powietrzu w Tarnobrzegu. Pierwsza połowa była jedynie preludium do trzęsienia ziemi po przerwie. Puszcza Niepołomice wyszła bowiem na dwubramkowe prowadzenie dzięki Dariuszowi Gawęckiemu i Romanowi Stepankowowi. Sytuacja wydawała się wyborna, by goście wygrali i uciekli ze strefy spadkowej. Nie wytrzymali jednak presji i ataków zespołu Włodzimierza Gąsiora. Między 66. a 85. minutą piłkarze o imieniu na literę "M" przeprowadzili cudowną pogoń. Truszkowski, Kukiełka i Chrabąszcz zdobyli trzy gole i zrobiło się 3:2. Siarka uciekła spod topora i umocniła się w środku tabeli.

W sobotę hit kolejki, czyli mecz Stali Stalowa Wola z Zagłębiem Sosnowiec. Druga z drużyn to najlepszy II-ligowiec w 2015 roku i postara się dzięki zwycięstwu wrócić na fotel lidera.

Limanovia Limanowa - Błękitni Stargard Szczeciński 0:2 (0:2)
0:1 - Rafał Gutowski 7'
0:2 - Kamil Zieliński 16'

Energetyk ROW Rybnik - Kotwica Kołobrzeg 3:1 (2:0)
1:0 - Sebastian Siwek 26'
2:0 - Szymon Sobczak 44'
3:0 - Marek Krotofil 55'
3:1 - Jakub Poznański (k.) 90+3'

Siarka Tarnobrzeg - Puszcza Niepołomice 3:2 (0:0)

18 Limanovia Limanowa 34 6 9 19 30:55 27

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!