Mielec świętuje derbową wiktorię - relacja z meczu Stal Mielec - Siarka Tarnobrzeg

Drużyna z Mielca otworzyła 29. kolejkę II ligi zwycięstwem z Siarką Tarnobrzeg. Szala zwycięstwa przechyliła się pod ciężarem gola wychowanka Kamila Kościelnego.

Mecz zaplanowano pierwotnie na sobotę, natomiast na wniosek policji został przełożony na piątek. Przed pierwszym gwizdkiem drużyny sąsiadowały w tabeli. Stal Mielec miała tylko punkt przewagi nad regionalnym rywalem. Jej trener, Janusz Białek nazwał derby oczkiem w głowie trenerów i solą futbolu.
Vis-a-vis Białka na ławce Siarki Tarnobrzeg był Włodzimierz Gąsior. Dla 66-letniego trenera podróż do Mielca była sentymentalna. W barwach Stali grał, a nawet prowadził jej pierwszy zespół. W sobotę trochę z przymusu, trochę z chęci zamieszał w składzie. Kibiców zastanawiało, dlaczego dopiero po przerwie Gąsior sięgnął po Mouhamadou Traore.

Po wyrównanym początku do ataku ruszyła drużyna z Mielca. Skierowała piłkę do siatki w 10. minucie, lecz sędzia Marcin Bielawski w porozumieniu z asystentem zasygnalizował spalonego. Co się odwlecze, to nic uciecze i w 18. minucie wychowanek Stali Sebastian Duda wykorzystał strzałem głową dośrodkowanie z rzutu wolnego.

Zrobiło się 1:0 dla gospodarzy i taki wyniki utrzymał się tylko przez nieco ponad minutę. Siarka Tarnobrzeg, a konkretnie Marcin Truszkowski wykorzystał moment rozprężenia w szeregach obronnych gospodarzy. Po szybkiej wymianie ciosów obraz meczu wrócił do tego z początku. Na boisku królowała wyrównana, zacięta gra.

Druga połowa rozpoczęła się lepiej dla Siarki, która miała na koncie jedno derbowe zwycięstwo w 2015 roku ze Stalą Stalowa Wola. Tym razem nie potrafiła jednak udokumentować przewagi golem, a karta odwróciła się. Mielczanie w 70. minucie przechylili szalę zwycięstwa golem następnego wychowanka Kamila Kościelnego. Wysoki obrońca dopadł do dośrodkowania Mateusza Cholewiaka i ucieszył licznie zebraną publiczność.

W ten sposób gospodarze zgarnęli pierwsze punkty w 29. kolejce II ligi. Pozostałe osiem spotkań zaplanowano na sobotę. Niezależnie od ich wyników Stal utrzyma miejsce w górnej połówce tabeli.

Stal Mielec - Siarka Tarnobrzeg 2:1 (1:1)
1:0 - Sebastian Duda 18'
1:1 - Marcin Truszkowski 19'
2:1 - Kamil Kościelny 69'

Stal: Libera - Bożek, Kościelny, Duda, Getinger - Prejs (81' Rokita), Nikanowicz, Żubrowski, Nowak, Cholewiak - Łętocha.

Siarka: Melon - Nadolski, Kukiełka, Waleńcik, Persona - Oziębała (66' Chwastek), Chrabąszcz (80' Stefanik), Frankiewicz, Tunkiewicz (71' Traore) - Parobczyk (83' Więcek), Truszkowski.

Żółte kartki: Prejs, Bożek, Żubrowski (Stal) oraz Chrabąszcz, Oziębała (Siarka).

Sędzia: Marcin Bielawski (Mysłowice).

Widzów: 4000.

Zaczną derbami, skończą debiutem - zapowiedź 29. kolejki II ligi

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!