Zagłębie Sosnowiec zremisowało z outsiderem. "Traktujemy ten punkt bardzo poważnie"

Mimo że sosnowiczanie po 28 minutach prowadzili 2:0, to ostatecznie Górnik Wałbrzych doprowadził do remisu. Wałbrzyszanie zaczęli odrabiać straty tuż przed końcem pierwszej połowy.

Olga Krzysztofik
Piłkarze klubu znad Brynicy w ostatniej kolejce zmierzyli się z zespołem z dołu tabeli, który walczy o utrzymanie w II lidze. Byli więc zdecydowanym faworytem tej konfrontacji.
Objęli prowadzenie już w 9. minucie, dzięki Jakubowi Arakowi, który strzałem głową domknął dośrodkowanie z rzutu rożnego. Natomiast w 28. minucie wynik podwyższył Hubert Tylec, dzięki wykorzystaniu świetnego podania. - W poprzednich meczach to my goniliśmy wynik i wygrywaliśmy te spotkania. Z Górnikiem prowadziliśmy, rywale nas dopadli, ale nie prześcignęli. Traktujemy ten punkt bardzo poważnie, chciałem bardzo podziękować naszym chłopakom, gdyż włożyli tyle serca ile mogli - powiedział Robert Stanek. Górnik zaczął odrabiać straty jeszcze przed zejściem do szatni na przerwę, wtedy to kontaktową bramkę strzelił Marcin Orłowski. Natomiast w 72. minucie błąd defensywy Zagłębia wykorzystał Rafał Figiel. W ten sposób wałbrzyszanie zdobyli punkt na boisku jednej z czołowych drużyn II ligi.

- Kto wie jakby się ten mecz ułożył, gdyby nie bramka do szatni? Może to by ułożyło się inaczej - wygralibyśmy 3:0, 4:0, a może byłoby 2:2,  albo przegralibyśmy 2:3. Taka bramka do szatni deprymuje drużynę, która ją dostaje. Zespół, który strzela taką bramkę, dostaje "wiatru w żagle". Miejsce Górnika w tabeli nie jest adekwatne do tego, co gra, bo wszystkie dobre wyniki nie były dziełem przypadku. Jeszcze raz dziękuję piłkarzom, bo dali z siebie wszystko - zaznaczył sosnowiecki szkoleniowiec.

Remis z Górnikiem ma dla Zagłębia Sosnowiec gorzko-słodki smak. Mimo że sosnowiczanie zostali samodzielnym liderem II-ligowej tabeli, to strata dwóch punktów w starciu z wałbrzyszanami może okazać się kluczowa w końcowym rozrachunku w kontekście walki o awans do I ligi. Ponadto podtrzymali oni swoją serię meczów bez porażki, która wynosi aktualnie dziewięć.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!