Polityka transferowa Lecha Poznań ulegnie zmianie?

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Przez kilka lat Lech dokonywał wzmocnień, sprowadzając głównie zawodników młodych i perspektywicznych. Teraz jednak polityka transferowa zaczyna się nieco zmieniać.

W tym artykule dowiesz się o:

Po przegranym finale Pucharu Polski z Legią Warszawa (1:2) nie brakowało głosów, że ekipie Macieja Skorży zabrakło nie tyle potencjału sportowego, co zwykłego boiskowego cwaniactwa, które dają przede wszystkim zawodnicy doświadczeni.

- Średnia wieku w Lechu to 24 lata, zaś w Legii 29. Choć brzmi to niepopularnie - bo jednak przegraliśmy finał - to z każdym meczem, z każdą rundą ta drużyna nabiera doświadczenia. Zobaczymy co będzie się dziać w fazie finałowej ekstraklasy - powiedział prezes Lecha, Karol Klimczak. [ad=rectangle] W kontekście zdobywania doświadczenia niezwykle ważny jest też progres w europejskich pucharach. - Dotąd było tak, że walczyliśmy z Legią o tytuł, ale potem w pucharach byliśmy eliminowani zbyt wcześnie. Dla młodych zawodników naszego zespołu występ np. w fazie grupowej byłby bezcenny pod kątem ogrania się w ważnych spotkaniach - dodał sternik wicemistrza Polski.

Zimą do Kolejorza dołączył Tamas Kadar, który ma dość bogate CV. Czy to sygnał, że polityka transferowa zaczyna się zmieniać i poznański klub będzie zatrudniał także starszych graczy - właśnie po to, by wnieść do zespołu więcej doświadczenia? - Nam brakuje takich piłkarzy jak np. Łukasz Trałka - którzy wiedzą, że nawet jeśli jest 85. minuta, to jeszcze wszystko może się zdarzyć. Oni już wiele ważnych meczów rozegrali, tymczasem 18- czy 19-latek, gdy występuje w finale Pucharu Polski na Stadionie Narodowym, jest to dla niego coś nowego. Jeśli chodzi o sam wiek zawodników transferowanych do Lecha, to nie jest tak, że władze klubu realizują jakąś swoją wizję. To sztab trenerski nadaje kierunek poszukiwaniom i on zgłasza potrzeby. Jeśli pojawia się sygnał, że trzeba ściągnąć gracza doświadczonego, starszego, my jako władze klubu to akceptujemy. Zdajemy sobie sprawę, że tacy piłkarze dają drużynie spokój i pewność - wyjaśnił Klimczak.

#dziejesiewsporcie: Kibic rzucił butelką w piłkarza

Źródło: sport.wp.pl

Źródło artykułu:
Czy średnia wieku w drużynie wynosząca 24 lata jest optymalna?
Tak, zawsze lepiej mieć zespół perspektywiczny.
Nie, czasem warto sięgnąć po starszych piłkarzy.
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (2)
Michał W.
13.05.2015
Zgłoś do moderacji
0
1
Odpowiedz
Z tym można się zgodzić, że młodzi piłkarze wciąż nabierają doświadczenia i w tej chwili Lech jako zespół ma większą wartość niż rok temu; Wzmocnienie składu powiedzmy dwoma rutyniarzami mogłob Czytaj całość
avatar
Tonny69
13.05.2015
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Jako realista życzę sobie dwa zespoły grające bez wstydu w grupie LE