Eredivisie: Kolejna porażka AZ

W spotkaniu inaugurującym 22. kolejkę Eredivisie Willem II Tilburg niespodziewanie pokonał trzecią drużynę poprzedniego sezonu, AZ Alkmaar, 3:0. Dla podopiecznym Louisa van Gaala była to już czwarta porażka z rzędu.

Daniel Rosół

Znajdujący się w kryzysie AZ, mimo słabej gry w ostatnich meczach, był faworytem spotkania z Willemem II Tilburg. Jednak piłkarze Louisa van Gaala po raz kolejny zawiedli swoich kibiców. Po porażkach z Ajaxem Amsterdam (1:6), SC Heerenveen (0:4) i NAC Breda (1:2) gracze z DSB Stadium po raz czwarty z rzędu schodzili z boiska pokonani.

Wynik otworzył w pierwszej połowie belgijski pomocnik Mohamed Messoudi, który w 37. minucie pokonał Boya Watermana. Na 2:0, już po zmianie stron, podwyższył Said Bouthar, który wykorzystał ładne podanie George?a Mourada. Końcowy rezultat ustalił w 87. minucie obrońca Frank van der Strujk, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Barry?ego Opdama na Nielsie Vorthorenie. Za przewinienie defensor AZ ujrzał czerwoną kartkę i musiał nieco wcześniej udać się do szatni.

Dla Willem II było to trzecie z rzędu zwycięstwo na własnym boisku.

Willem II Tilburg - AZ Alkmaar 3:0 (1:0)
1:0 - Messoudi 37'
2:0 - Boutahar 62'
3:0 - van der Struijk (k.) 87'