Towarzysko: Pierwsza porażka Antonio Conte, Portugalia górą mimo absencji Ronaldo

Reprezentacja Włoch w dziesiątym występie pod wodzą Antonio Conte doznała pierwszej porażki. Od Squadra Azzurra silniejsi w meczu towarzyskim rozegranym w Genewie okazali się Portugalczycy.

Konrad Kostorz
W debiucie Antonio Conte reprezentacja Włoch pokonała Holandię (2:0), a następnie okazała się lepsza od Norwegii (2:0), Azerbejdżanu (2:1), Malty (1:0), Albanii (1:0) oraz zremisowała z Chorwacją (1:1 i 1:1), Bułgarią (2:2) oraz Anglią (1:1). Pokonanie Italii udało się dopiero drużynie Fernando Santosa, chociaż wystąpiła bez największej gwiazdy - Cristiano Ronaldo.
Na początku meczu przewagę uzyskali Włosi, jednak w pierwszej połowie kibice w Genewie byli świadkami tylko jednej naprawdę dogodnej okazji - w 31. minucie Silvestre Varela po błędzie Salvatore Sirigu mierzył niemal do pustej bramki, ale w ostatniej chwili zdołał go zablokować Andrea Ranocchia.W 50. minucie po centrze Andrei Pirlo Leonardo Bonucci ostemplował słupek bramki Beto i podopieczni Conte mogli mówić o pechu. Co więcej, po chwili Ricardo Quaresma perfekcyjnie zacentrował w pole karne, gdzie Eder z SC Bragi uwolnił się spod opieki obrońców i pewnym strzałem pokonał włoskiego bramkarza.
Nawet bez Cristiano Ronaldo Portugalczycy zdołali pokonać Włochów Nawet bez Cristiano Ronaldo Portugalczycy zdołali pokonać Włochów
W końcówce reprezentanci Włoch byli bliscy doprowadzenia do wyrównania i uratowania remisu. Na wysokości zadania stanął jednak Beto, który najpierw w świetnym stylu obronił próbę Manolo Gabbiadiniego, a już w doliczonym czasie gry powstrzymał Franco Vazqueza.

Wtorkowe mecze towarzyskie w Genewie i Gdańsku de facto zakończyły sezon 2014/2015 na Starym Kontynencie, biorąc pod uwagę mecze z udziałem piłkarzy z najwyższej półki. Kibice od futbolu jednak nie muszą odpoczywać, ponieważ już w środę rozpoczynają się mistrzostwa Europy do lat 21.

Włochy - Portugalia 0:1 (0:0)
0:1 - Eder 52'

Włochy: Sirigu - Darmian, Ranocchia, Bonucci, De Sciglio (73' Pasquale) - Soriano (58' Vazquez), Pirlo, Bertolacci (76' Parolo) - Candreva (65' Gabbiadini), Immobile (73' Matri), El Shaarawy (68' Sansone).

Portugalia: Beto - Vieirinha (46' Cedric), Alves (59' Carrico), Fonte, Coentrao (24' Eliseu) - Moutinho, Pereira, Tiago (46' Silva) - Quaresma (86' Pizzi), Eder, Varela (76' Nani).

Tytoń w VfB Stuttgart. Gilewicz: nie ma lepszej promocji