Radomiak Radom zdobył Sandomierz i awans - relacja z meczu Wisła Sandomierz - Radomiak Radom

Radomiak Radom wygrał w cuglach swoją grupę III ligi i rozprawił się w barażu z Wisłą Sandomierz. Po pierwszym meczu nie miał komfortowej sytuacji, ale poradził sobie na wyjeździe.

Kamil Górniak

Od początku zawodów do ataku ruszyli goście z Radomia. Wisła nie miała pomysłu na skonstruowanie akcji ofensywnej. W 13. minucie Radomiak objął prowadzenie. Na uderzenie z narożnika pola karnego zdecydował się Szymon Stanisławski, który przelobował Stanisława Wierzgacza. Kilka minut później mogło być 0:2, ale dalekim wyjście z bramki gospodarzy uratował Wierzgacz. W 27. minucie Wisła mogła wyrównać, ale z ogromnymi problemami strzał Kamila Hula obronił golkiper Radomiaka Michał Kula.

W odpowiedzi Stanisławski uderzył z pola karnego, ale minimalnie chybił celu. Chwilę później szczęścia nie miał także Chinonso Agu, który z linii pola karnego strzelił nad poprzeczką. W 40. minucie zapachniało gole dla Radomiaka. Po rzucie wolnym piłka trafiła na 10. metr do Stanisławskiego, którzy obrócił się i z półwoleja uderzył nad poprzeczką. W doliczonym czasie gry znów dał o sobie znać Stanisławski, który popędził z piłką kilkadziesiąt metrów, wpadł w pole karne, ale jego uderzenie obronił Wierzgacz.

Chwilę po zmianie stron obie ekipy stworzyły sobie po jednej dość dobrej okazji bramkowej, ale piłka nie chciała wpaść do siatki. W 54. minucie Radomiak podwyższył prowadzenie. Leandro Pereira, który popędził z piłką do kontry i z pole karnego pokonał Wierzgacza. Gospodarze nie mieli argumentów w ataku.

Wydawało się, że Radomiak kontroluje spotkanie, ale w 84. minucie sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy, który na bramkę zamienił Bartłomiej Golasa. Gospodarze postawili wszystko na jedną kartkę i mocno zaatakowali, ale nie zdołali odwrócić losów potyczki.

Wisła Sandomierz - Radomiak Radom 1:2 (0:1)
0:1 - Szymon Stanisławski 13'
0:2 - Leandro 54'
1:2 - Bartłomiej Gołasa (k.) 83'

Wisła: Wierzgacz - Ziółek (60' Pacholarz), Beszczyński, Oślizło, Gołasa - Piątkowski, Podstolak, Motyl (74' Kwiecień), Chorab, Hul (80' Szapeta) - Rak (60' Mikulec).

Radomiak: Kula - Cieciura, Dubina, Świdzikowski, Sulkowski - Kiełtyka (84' Puton), Agu, Radecki, Brągiel (90+2' Wnuk) - Leandro (76' Wolski), Stanisławski.

Żółta kartka: Motyl (Radomiak).

Sędzia: Sebastian Krasny (Kraków).

Pierwszy mecz: 0:0. Awans: Radomiak Radom.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Radomiak Radom zagości na szczeblu centralnym na kilka sezonów?