Stranieri z T-Mobile Ekstraklasy i nie tylko: Koszmar Juniora, udany debiut "Ediego", bramka Cernycha

17 obcokrajowców grających na co dzień w T-Mobile Ekstraklasie lub I lidze powiększyło w ostatnich dniach swój dorobek reprezentacyjny, a jeden zaliczył debiut w drużynie narodowej.

Maciej Kmita

Dossa Junior (Cypr)
el. Euro 2016 vs Andora (3:1) - pełne 90 minut, samobój, zmarnowany rzut karny

Były już obrońca Legii Warszawa zaliczył koszmarny występ przeciwko Andorze w 6. kolejce el. Euro 2016. Już w 2. minucie spotkania pochodzący z Mozambiku zawodnik skierował piłkę do swojej siatki, dając rywalom prowadzenie 1:0. Z kolei w 51. minucie spotkania przy stanie 2:1 dla Cypru nie wykorzystał rzutu karnego.

Słabszą dyspozycję Juniora może tłumaczyć to, że ledwie trzy dni wcześniej przechodził badania przed podpisaniem kontraktu z Konyasporem i był zaaferowany transferem do Turcji. Po zwycięstwie z Andorą jego Cypr nadal realnie liczy się w walce o awans na Euro 2016. Na cztery kolejki przed końcem eliminacji drużyna Juniora zajmuje 4. pozycję w swojej grupie i ma na koncie dziewięć punktów - tylko o dwa mniej niż wicelider tabeli.

Copa America 2015: Chile - Boliwia (5:0) Copa America 2015: Chile – Boliwia (skrót) Źródło: TVP S.A.

T-Mobile Ekstraklasa: Przeżyjmy to jeszcze raz! "Naj, naj, naj..." sezonu 2014/2015