Sparingowo: Cracovia zwycięska w próbie generalnej

W rozegranym w piątek przy Kałuży 1 sparingu Cracovia pokonała 2:1 Ruch Chorzów. Dla obu ekip była to próba generalna przed startem sezonu 2015/2016.

Maciej Kmita
Cracovia objęła prowadzenie już w 3. minucie po fatalnym błędzie Matusa Putnockego. Marek Zieńczuk wycofał piłkę do słowackiego bramkarza, który w swoim polu karnym próbował ograć Bartosza Kapustkę, ale ten odebrał mu futbolówkę i wpakował ją do pustej bramki Niebieskich.
Chorzowianie wyrównali tuż przed przerwą. Po centrze Zieńczuka z prawej strony piłka trafiła do zamykającego akcję Rolanda Gigołajewa, który nie trafił czysto w futbolówkę, ale uderzył tak szczęśliwie, że zmylił Krzysztofa Pilarza i piłka wylądowała w siatce Pasów.

Na 11 minut przed końcowym gwizdkiem Cracovia wyprowadziła drugi cios. Marcin Budziński zagrał przed pole karne Ruchu do Dariusza Zjawińskiego, który uruchomił na lewym skrzydle Boubacara Dialibę, a jego dośrodkowanie na gola zamienił Krzysztof Szewczyk.

I dla Cracovii, i dla Ruchu była to próba generalna przed startem sezonu 2015/2016. Pasy wcześniej ograły Banika Ostrawa (3:1), Zemplin Michalovce (2:1) i MFK Rużomberok (3:1), a przegrały z MFK Koszyce (2:3). Z kolei Niebiescy Niebiescy wcześniej rywalizowali z Rozwojem Katowice (0:1), Termaliką Bruk-Bet Nieciecza (1:2) i Slezsky FC Opawa (0:2).

Cracovia - Ruch Chorzów 2:1 (1:1)
1:0 - Kapustka 3'
1:1 - Gigołajew 42'
2:1 - Szewczyk 79'

Cracovia: Krzysztof Pilarz (46' Grzegorz Sandomierski) Luiz Santos Deleu (46' Marcin Budziński) Sreten Sretenović (63' Bartosz Rymaniak) Piotr Polczak Hubert Wołąkiewicz (63' Ariel Wawszczyk) Damian Dąbrowski (63' Łukasz Zejdler) Mateusz Cetnarski (46' Miroslav Covilo) Jakub Wójcicki Bartosz Kapustka (46' Dariusz Zjawiński) Deniss Rakels (63' Boubacar Dialiba) Erik Jendrisek (63' Krzysztof Szewczyk).

Ruch: Matus Putnocky (65' Wojciech Skaba) Martin Konczkowski Michał Koj (73' Jakub Wagner) Rafał Grodzicki Paweł Oleksy Łukasz Surma Maciej Urbańczyk (70' Patryk Lipski) Maciej Iwański (83' Kamil Włodyka) Roland Gigołajew (73' Kamil Mazek) Marek Zieńczuk (63' Michał Szewczyk) Eduards Visnakovs (46' Michał Efir).