Złoty Puchar CONCACAF: Haiti wyeliminowało Honduras, USA na remis z Panamą

Uczestnik ubiegłorocznego mundialu nie wystąpi w fazie pucharowej Złotego Pucharu CONCACAF. Zespół Jorge Luisa Pinto w decydującym meczu uległ reprezentacji Haiti.

Konrad Kostorz
Gol 21-letniego napastnika Duckensa Nazona przesądził o triumfie Haitańczyków na wagę awansu. Zespół, w którym występują Kevin Lafrance (cały występ) i Donald Guerrier (84 minuty), dzięki wygranej ukończył zmagania na drugim miejscu w tabeli i w ćwierćfinale zmierzy się z najlepszym teamem grupy B.
Honduranie zwłaszcza w końcówce rywalizacji nacierali na bramkę przeciwnika, ale ani razu nie zmusili do kapitulacji Johnny'ego Placide ze Stade Reims. Dodajmy, że w przypadku podziału punktów uczestnik MŚ 2014 najprawdopodobniej i tak znalazłby się poza fazą pucharową.

Amerykanie mieli już zagwarantowany awans z pierwszej pozycji i przeciwko Panamie w Kansas City mogli zagrać na luzie. Nie pozwolili jednak oponentom na odniesienie zwycięstwa - w drugiej połowie wślizgiem z niewielkiej odległości do wyrównania doprowadził Michael Bradley. Panamczycy zagrają w 1/4 finału, o ile jedna z drużyn, która zostanie sklasyfikowana na trzeciej lokacie w grupie B i C, finiszuje z gorszym dorobkiem niż 3 punkty i bilans goli 3:3.

4. Honduras 0 1 2 2:4 1

Złoty Puchar CONCACAF: Meksyk nie pokonał Gwatemali! Pewny awans Trynidadu i Tobago