Memphis Depay już strzela dla Manchesteru United, drugie zwycięstwo Czerwonych Diabłów

Zespół Louisa van Gaala pokonał San Jose Earthquakes podczas turnieju International Champions Cup. Udział w zwycięstwie miał nowy nabytek czwartego zespołu Premier League, Memphis Depay.

Konrad Kostorz
W linii ataku Czerwonych Diabłów wystąpili przed przerwą Memphis Depay oraz Wayne Rooney. Holender, pozyskany za 27,5 mln euro z PSV Eindhoven, w 37. minucie przejął piłkę po błędzie defensywy San Jose i z zimną krwią pokonał bramkarza w sytuacji sam na sam. Niewiele wcześniej strzałem sprzed pola karnego do siatki trafił Juan Mata.
Wynik na 3:1 dla Manchesteru ustalił 19-letni Andreas Pereira, który otrzymał idealne dośrodkowanie z prawego skrzydła od Jessego Lingarda. Dodajmy, że spośród nowych nabytków w wyjściowej "jedenastce" zabrakło tylko Bastiana Schweinsteigera, który wszedł do gry po zmianie stron.

United przed spotkaniem z Earthquakes wygrali 1:0 z meksykańskim Club America, a ich kolejnym przeciwnikiem będzie FC Barcelona. Pojedynek odbędzie się 25 lipca.

Skrót meczu San Jose Earthquakes - Manchester United Skrót meczu San Jose Earthquakes - Manchester United Źródło: TVP S.A.

Manchester United - San Jose Earthquakes 3:1 (2:0)
1:0 - Mata 32'
2:0 - Depay 37'
2:1 - Alashe 42'
3:1 - Pereira 62'

Skład Man Utd:

I połowa: Johnstone - Darmian, Jones, Blind, Shaw - Carrick, Schneiderlin, Young, Mata - Depay, Rooney.

II połowa: Johnstone - McNair, Smalling, Evans, Blackett - Schweinsteiger, Herrera, Lingard, Pereira - Januzaj, Wilson.

Zwycięstwo Manchesteru United po golu Schneiderlina, debiuty Schweinsteigera i Depaya