Wysoka wygrana FC Basel przed rewanżem z Lechem Poznań

Na cztery dni przed rewanżowym meczem z Lechem w III rundzie eliminacyjnej Ligi Mistrzów FC Basel odniosło kolejne zwycięstwo w szwajcarskiej ekstraklasie.

Szymon Mierzyński
W 3. kolejce ekipa Ursa Fischera podejmowała FC Sion i triumfowała aż 3:0 po golach Matias Delgado, Adamy Traore, a także samobójczym Leo Lacroixa. Goście już od 34. minuty grali w dziesiątkę, bowiem czerwoną kartkę otrzymał Veroljub Salatić.Podstawowy skład mistrza Szwajcarii dość znacząco różnił się od tego, w jakim wystąpił on w Poznaniu. Od 1. minuty zagrali m. in. Walter Samuel, Davide Calla, Mohamed Elneny, Marc Janko oraz strzelcy bramek - Delgado i Traore.
FC Basel odnotowało trzecie zwycięstwo w nowym sezonie i lideruje z kompletem punktów.

FC Basel - FC Sion 3:0 (1:0)
1:0 - Matias Delgado 27'
2:0 - Adama Traore 69'
3:0 - Leo Lacroix (sam.) 89'

Skład FC Basel: Tomas Vaclik - Walter Samuel, Marek Suchy, Michael Lang (77' Phillip Degen), Adama Traore, Matias Delgado (79' Luca Zuffi), Davide Calla, Taulant Xhaka, Mohamed Elneny, Marc Janko (70' Birkir Bjarnason), Breel Donald Embolo.

Urs Fischer: Czerwona kartka dla Kędziory przełomowa, wynik stawia nas w świetnej sytuacji

#dziejesiewsporcie: Ronaldo popisał się piękną sztuczką