Ligue 1: Mistrz zaczął od zwycięstwa, mimo że przez ponad godzinę grał w osłabieniu!

Paris Saint-Germain zwycięskie na inaugurację Ligue 1. Mistrz Francji pokonał na wyjeździe Lille OSC 1:0, mimo że przez ponad godzinę musiał sobie radzić w osłabieniu.

Szymon Mierzyński

W pierwszej połowie zespół Laurenta Blanca miał momentami wyraźną przewagę, ale od 28. minuty grał w dziesiątkę. Adrien Rabiot popełnił bowiem faul taktyczny, a miał już na koncie żółtą kartkę, w efekcie został wyrzucony z boiska. Gospodarze, mając liczebną przewagę, toczyli z wyżej notowanym rywalem zacięty i wyrównany bój, jednak przed przerwą gole nie padły.

Po zmianie stron wynik został już otwarty, a dokonali tego w 57. minucie goście i to po kapitalnej akcji. Edinson Cavani zagrał prostopadle do rozpędzonego Lucasa, ten minął Vincenta Enyeamę i skierował piłkę do pustej bramki.
Ekipa Lille - mimo gry w przewadze - nie potrafiła odpowiedzieć i paryżanie utrzymali skromne prowadzenie do ostatniego gwizdka sędziego.

PSG zatem udanie rozpoczęło walkę o obronę tytułu i na inaugurację sięgnęło po komplet oczek. Następne spotkania 1. kolejki zostaną rozegrane w sobotę o godz. 21.00.

Lille OSC - Paris Saint-Germain 0:1 (0:0)
0:1 - Lucas 57'

Lille OSC: Vincent Enyeama - Sebastien Corchia, Renato Civelli, Benjamin Pavard, Djibril Sidibe, Ibrahim Amadou (46' Ryan Mendes), Florent Balmont, Rio Mavuba (68' Mounir Obbadi), Sofiane Boufal, Sehrou Guirassy (62' Gadji Tallo), Eric Bautheac.

Paris Saint-Germain: Kevin Trapp - Serge Aurier, Thiago Silva, David Luiz, Maxwell, Adrien Rabiot, Marco Verratti (73' Benjamin Stambouli), Blaise Matuidi, Lucas (89' Jean-Kevin Augustin), Edinson Cavani, Javier Pastore (46' Thiago Motta).

Żółte kartki: Djibril Sidibe, Sofiane Boufal, Benjamin Pavard (Lille OSC) oraz Adrien Rabiot, Thiago Motta, Serge Aurier (Paris Saint-Germain).

Czerwona kartka: Adrien Rabiot /28' za drugą żółtą/ (Paris Saint-Germain).

Sędzia: Fredy Fautrel.

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)