Pewny triumf Radomiaka. "Byliśmy przygotowani na takie warunki"

Po rocznej przerwie od występów w drugiej lidze radomianie odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie 2015/2016. Głównym bohaterem Zielonych był Leandro Rossi, autor obu bramek.

Piotr Dobrowolski
W sobotnie popołudnie Radomiak pokonał Stal 2:0. Duża w tym zasługa Leandro, który dwukrotnie, w ciągu niespełna dziesięciu minut, wpisał się na listę strzelców. Zachował się jak na napastnika przystało - najpierw dobił strzał kolegi, a następnie wykorzystał błąd mijającego się z piłką Tomasza Wietechy. Błyskawicznie mógł skompletować hat-tricka, ale zabrakło mu "zimnej krwi". - Nie miałem już siły przez ten upał - skomentował z uśmiechem trzecią dogodną okazję.
Po zeszłotygodniowym remisie ze Zniczem Pruszków, tym razem Zieloni mogli dopisać do swojego dorobku trzy "oczka". - Najważniejsze są trzy punkty. W pierwszej kolejce się nie powiodło, chociaż mieliśmy okazje bramkowe. Tym razem dopięliśmy już swego - podkreślił Brazylijczyk. Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando gospodarzy, chociaż brakowało decydującego podania i wykończenia akcji. W drugiej części jeszcze bardziej nacisnęli na rywali, dokumentując swoją przewagę trafieniami. Rozkręcali się z minuty na minutę, pomimo tropikalnego wręcz upału. - Na pewno byliśmy przygotowani na takie warunki, lecz w porównaniu z inauguracją, tym razem nie ciążyła na nas tak duża presja. Graliśmy spokojnie w obronie, stworzyliśmy kilka sytuacji i mogliśmy wygrać ten mecz dużo wyżej - zaznaczył jeden z ulubieńców publiczności.

W sezonie 2015/2016 Radomiak musi rozgrywać swoje spotkania na stadionie lokalnego rywala, Broni. Treningi odbywają się na macierzystym obiekcie, przy ulicy Struga. Jak w takiej rzeczywistości odnajduje się Leandro? - Wiadomo, że to jest stosunkowo nowy stadion, ale ja nie czuję się tutaj tak, jak na naszym obiekcie. Musimy tutaj grać, nie ma innego wyjścia. Muszę przyznać, że czuję się tutaj jak na wyjeździe. Z drugiej strony są też plusy: lepsze warunki, trybuny mogą pomieścić więcej kibiców - odpowiedział.

W najbliższej kolejce podopieczni Jacka  Magnuszewskiego udadzą się do Częstochowy na bardzo trudny pojedynek z tamtejszym Rakowem. - Radomiak zawsze gra o trzy punkty. Tam trzeba zagrać mądrze, jeśli stworzymy sytuacje, to trzeba je będzie wykorzystać, no i do tego uważnie w obronie - Brazylijczyk podał receptę na sukces.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!