10 goli w meczu AS Romy z Sevillą FC! Czyste konto Szczęsnego, Dzeko już strzela

Sevilla FC trzy dni po niesamowitym boju z FC Barceloną (4:5) stworzyła ciekawe widowisko z AS Romą. Morgan De Sanctis w ciągu nieco ponad kwadransa skapitulował aż czterokrotnie.

Open Day AS Romy przed rozpoczęciem sezonu 2015/2016 wieńczył pojedynek towarzyski z triumfatorem Ligi Europy. Sevilla wystąpiła oczywiście w nie najmocniejszym składzie (zabrakło m.in. Grzegorza Krychowiaka) z uwagi na wtorkową batalię w Tbilisi, ale Unai Emery nie zrezygnował ze wszystkich swoich gwiazd. [ad=rectangle] Znakomity debiut (w meczu nieoficjalnym Romy) zaliczył Edin Dzeko, który dwukrotnie znalazł sposób na Sergio Rico. Trafili również między innymi Mohamed Salah i kapitan Francesco Totti. Wojciech Szczęsny grał przed przerwą i pierwszy raz w spotkaniu Giallorossich zachował czyste konto. W 46. minucie zastąpił go Morgan De Sanctis i poradził sobie znacznie słabiej. Trzeba jednak zaznaczyć, że weteran miał o tyle trudniej, że Rudi Garcia dokonał zmian i defensywa została osłabiona.

Roma inauguruje sezon ligowy już w kolejny weekend. Na początek zmierzy się u siebie z Hellasem Werona (22 sierpnia) i wszystko wskazuje na to, że między słupkami stanie Szczęsny.

AS Roma - Sevilla FC 6:4 (4:0) 1:0 - Dzeko 4' 2:0 - Torosidis 8' 3:0 - Dzeko 42' 4:0 - Nainggolan 44' 5:0 - Salah 56' 6:0 - Totti (k.) 63' 6:1 - Suarez 70' 6:2 - Reyes 76' 6:3 - Coke 83' 6:4 - Suarez 86'

#dziejesiewsporcie: Świetny lob wolejem