Legia poległa w Gliwicach! Piast nowym liderem! - relacja z meczu Piast Gliwice - Legia Warszawa

Piast nie przestaje zadziwiać! Po czterech kolejkach gliwiczanie byli wiceliderem, ale w sobotę 2:1 ograli Legię i awansowali na pierwsze miejsce kosztem Wojskowych!

Sebastian Kordek

Od pierwszych minut Legia Warszawa lepiej czuła się na boisku i efekty tego zobaczyliśmy już w 7. minucie. Guilherme prostopadłym podaniem wypuścił w "uliczkę" Nemanję Nikolicia, a ten takich szans nie zwykł marnować i płaskim uderzeniem otworzył wynik spotkania.

Węgier był bliski drugiego trafienia w 21. minucie. Napastnik gości urwał się obrońcom i chciał lobować wychodzącego z bramki Jakuba Szmatułę. W ostatniej chwili piłkę z linii wybił Marcin Pietrowski. Wydaje się jednak, że Nikolić w momencie otrzymania podania był na minimalnym spalonym.
Piłkarze Piasta Gliwice próbowali odgryzać się rywalowi, lecz próby Josipa Barisicia czy Patrika Mraza były albo niedokładne albo na posterunku był Dusan Kuciak. Gospodarze dążyli jednak konsekwentnie do wyrównania, a sztuka ta udała im się w 27. minucie. Niezawodny duet Piasta Patrik Mraz-Martin Nespor znowu dał o sobie znać. Słowak dograł na głowę Czecha, a ten strzałem z bliskiej odległości doprowadził do wyrównania. Minęło kilka minut, a gliwiczanie otarli się o prowadzenie! Na osiemnastym metrze przed bramką piłkę na nodze ustawił sobie Sasa Zivec i potężnie huknął z prostego podbicia. Futbolówka obiła spojenie.

Po zmianie stron jako pierwsi postraszyli podopieczni Henninga Berga, lecz uderzenia Nikolicia i Guilherme pewnie wyłapał Szmatuła. W odpowiedzi Kuciaka dwukrotnie próbował zaskoczyć Bartosz Szeliga, jednak jego strzały mijały cel.

Do 85. minuty nic nie zapowiadało, że cokolwiek w tym meczu może się jeszcze zmienić. A jednak! Gerard Badia idealnie dograł w pole karne do Sasy Ziveca, a ten z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki!

Tym samym po pięciu seriach gier Piast Gliwice został sensacyjnym liderem Ekstraklasy z dorobkiem dwunastu punktów.

Piast Gliwice - Legia Warszawa 2:1 (1:1)
0:1 - Nemanja Nikolić 7'
1:1 - Martin Nespor 27'
2:1 - Sasa Zivec 85'

Piast Gliwice: Jakub Szmatuła 6* - Marcin Pietrowski 6, Hebert Silva Santos 8, Kornel Osyra 5, Patrik Mraz 7 - Bartosz Szeliga 5, Radosław Murawski 7, Kamil Vacek 6 (70' Gerard Badia**), Sasa Zivec 7 - Martin Nespor 7 (84' Paweł Moskwik**), Josip Barisić 6 (80' Uros Korun**).

Legia Warszawa: Dusan Kuciak 6 - Łukasz Broź 6, Jakub Rzeźniczak 7, Igor Lewczuk 7, Tomasz Brzyski 6 - Guilherme 6, Dominik Furman 6, Tomasz Jodłowiec 6 (70' Rafał Makowski**), Michał Kucharczyk 5 - Ondrej Duda** (32' Aleksandar Prijović 6) - Nemanja Nikolić 7.

Żółte kartki: Murawski, Barisić (Piast) Nikolić (Legia).

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock).