Ligue 1: Piękny zwycięski gol Kamila Grosickiego! Napastnik Lyonu pogrążył były klub

Kamil Grosicki wszedł na boisko w 73. minucie i zdołał przesądzić o zwycięstwie Stade Rennes. Girondins Bordeaux w doliczonym czasie gry uratowało remis w pojedynku z AS Saint-Etienne.

Konrad Kostorz
Reprezentant Polski podobnie jak w 1. kolejce rozpoczął spotkanie ligowe Stade Rennes na ławce rezerwowych. Przed tygodniem otrzymał od Philippe'a Montaniera 25 minut gry, tym razem zagrał jeszcze krócej. Nie przeszkodziło mu to w zostaniu bohaterem meczu na Stade de la Route de Lorient.
W 86. minucie "Grosik" popisał się pięknym uderzeniem zza linii pola karnego i nie dał szans bramkarzowi Montpellier HSC. Piłka przeleciała ponad golkiperem i wpadła do siatki przy spojeniu słupka z poprzeczką. Goście nie znaleźli już odpowiedzi na trafienie skrzydłowego i drużyna naszego rodaka zdobyła komplet punktów. Przypomnijmy, że na inaugurację Rennes uległo na wyjeździe SC Bastii 1:2. Dodajmy, iż dla Grosickiego było to pierwsze w karierze trafienie w Ligue 1. Wcześniej wziął udział w 33 spotkaniach ligi francuskiej i tylko 6-krotnie asystował. Bramki zdobywał za to dla Rennes w krajowym pucharze (dwa gole w pięciu występach).

27-letni Claudio Beauvue przed sezonem zamienił EA Guingamp na Olympique Lyon za 5 mln euro. Zaczął spłacać się w konfrontacji ze swoim byłym pracodawcą, zdobywając gola głową na wagę kompletu punktów. Snajper nie zaprezentował efektownej radości z szacunku dla fanów ze Stade du Roudourou.

Henri Saivet rzutem na taśmę uratował punkt dla Girondins Bordeaux w wyjazdowym meczu z AS Saint-Etienne. Nowym liderem z kompletem 6 punktów został SM Caen. Skromny zespół z Normandii okazał się lepszy od Toulouse FC, a w niedzielę na czele mogą dołączyć do niego Paris Saint-Germain, SC Bastia i Stade Reims. Bez porażki pozostaje beniaminek Angers SCO, który nie dał się pokonać FC Nantes i ma 4 "oczka".