Znicz Pruszków rozczarowaniem początku II ligi. "Może zmienimy taktykę"

Trzy mecze bez zwycięstwa Znicza Pruszków to zaskoczenie. - Gola straciliśmy jak trampkarze, musimy się brać do pracy - zapowiedział trener Dariusz Banasik.

Walka w II lidze rozpoczęła się nieco ponad dwa tygodnie temu i wszystkie kluby mają za sobą po trzy sprawdziany. Sześć drużyn nie wygrało nawet raz. Ten fakt jest zaskakujący w przypadku Puszczy Niepołomice, a przede wszystkim Znicza Pruszków. Drużyna z Mazowsza była w sparingach postrachem I-ligowców, ale potwierdza się, że liga to jednak inna rzeczywistość.

Znicz chciał odkuć się na swoim terenie po dwóch remisach w meczu ze Stalą Mielec. - Nie tak sobie wyobrażałem jego przebieg - powiedział po porażce 1:2 trener Dariusz Banasik.
- Spodziewałem się, że przeciwnik zagra z kontrataku, a nam trudno poradzić sobie w sytuacji, gdy cały czas musimy angażować się w ofensywę, a rywal czeka na szybki atak. Przed przerwą Stal Mielec praktycznie nie miała sytuacji podbramkowej. My przeciwnie i gdyby padł gol, to grałoby się łatwiej - dodał trener Znicza. Wszystkie gole padły w drugiej połowie, a przełomowa była 48. minuta, w której sędzia Marcin Liana gwizdnął rzut karny i pokazał czerwoną kartkę Arkadiuszowi Jędrychowi. Po chwili Sebastian Łętocha dał Stali prowadzenie. - Przestrzegałem zawodników przed Prokiciem, a dostali gola jak trampkarze. Sprawa nam się skomplikowała, a mimo to w dziesięciu zdołaliśmy wyrównać. Nie wiem, dekoncentracja czy euforia sprawiły, że w 90. minucie znów straciliśmy gola na 1:2, choć zdawaliśmy sobie sprawę, że Stal lubi strzelać w końcówkach - opowiadał rozgoryczony Banasik.
Maciej Mysiak - jeden z nowych zawodników Znicza Pruszków Maciej Mysiak - jeden z nowych zawodników Znicza Pruszków
Znicz ściągnął latem grupę interesujących zawodników takich jak Przemysław Kita, Michał Danilczyk i Maciej Mysiak. Jedna z mocniej przebudowanych latem drużyn potrzebuje czasu, by znaleźć piłkarską tożsamość i zrozumienie na boisku. - Musimy brać się do pracy. Może zmienić taktykę. II liga rządzi się swoimi prawami i często drużyny, które grają defensywnie, zwyciężają. My staramy się grać w piłkę, ale widzę, że nie przynosi to efektu. Trzeba zachować cierpliwość, choć bezpośrednio po meczu ze Stalą Mielec byliśmy załamani.

Osobliwą przypadłością pruszkowian jest fakt, że w ich meczach pada na razie najmniej goli. Dwa zdobyli, trzy stracili, a do siatki przeciwnika trafili obrońca i pomocnik. Największym osłabieniem zespołu było odejście Macieja Górskiego, który w poprzednim sezonie zdobył 15 goli. Teraz udowadnia przydatność w Chrobrym Głogów, a jego poprzednia drużyna musi znaleźć nowy sposób na zdobywanie goli.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!