II liga: Raków Częstochowa w trybie taran, stalowe derby dla Mielca

Po okazałym zwycięstwach z trudnymi przeciwnikami Raków Częstochowa i Stal Mielec prowadzą w tabeli II ligi. Przełamali się piłkarze Kotwicy Kołobrzeg oraz Znicza Pruszków.

Po przeciętnej inauguracji Raków Częstochowa łapie rytm z każdym meczem. Po poprzednim, wygranym z Radomiakiem Radom trener Radosław Mroczkowski jeszcze narzekał na postawę podopiecznych, ale w sobotę pretensji było pewniej mniej. Raków wygrał u także niepokonanej dotychczas Siarki Tarnobrzeg aż 3:0. Dwa gole padły w pierwszej połowie po strzałach Wojciecha Okińczyca i Dawida Kamińskiego, a wynik ustalił po przerwie Peter Hoferica.
Także 3:0 wygrała Stal Mielec w derbach ze swoją imienniczką ze Stalowej Woli. To może nie zaskakujące rozstrzygnięcie, ale w zaskakującym rozmiarze. Gospodarze rozpędzili się i zdobyli wszystkie gole w drugiej połowie. Jedyny II-ligowiec, który pozostał w rywalizacji o Puchar Polski - Stal Stalowa Wola ugrał tylko punkt w dwóch, prestiżowych derbach i jest sklasyfikowana najniżej spośród drużyn z Podkarpacia.

Warte odnotowania są przełamania zawodników Znicza Pruszków i Kotwicy Kołobrzeg. Drużyna z Mazowsza zatriumfowała u niedawnego lidera Wisły Puławy 3:1. W końcu jest zwycięstwo zespołu Dariusza Banasika i w końcu efektywnie zagrali jego piłkarze ofensywni.

Kotwa pokonała w takim samym rozmiarze pretendenta do awansu - ROW 1964 Rybnik. Trener Piotr Tworek mógł skorzystać ze swoich dwóch najnowszych podopiecznych Witolda Cichego oraz Bruno Żołądzia. Kołobrzeżanie zagrali najlepiej w sezonie i jeżeli drużyna jest nadal w przebudowie, to można już powiedzieć, że postawione są jej fundamenty. Nieoczekiwanie Kotwica wyprzedziła w tabeli swojego sobotniego przeciwnika i regionalnego konkurenta - Błękitnych Stargard Szczeciński.

Rośnie forma GKS-u Tychy, który pokonał 2:1 beniaminka ze Śląska - Polonię Bytom. Tym samym ekipa Kamila Kieresia daje radość licznie goszczącym na nowoczesnym stadionie kibicom i melduje się na miejscu premiowanym awansem. W niedzielę ostatni mecz kolejki. Nadwiślan Góra podejmie Gryfa Wejherowo.

Sobotnie mecze 4. kolejki II ligi:

Okocimski Brzesko - Legionovia Legionowo 0:1 (0:0)
0:1 - Rafał Jankowski 59'

Siarka Tarnobrzeg - Raków Częstochowa 0:3 (0:2)

1:3 - Szymon Wiejak 89'

Kotwica Kołobrzeg - ROW 1964 Rybnik 3:1 (1:0)
1:0 - Piotr Azikiewicz 14'
2:0 - Tomasz Bejuk 65'
2:1 - Paweł Mandrysz 79'
3:1 - Błażej Nowak 88'

Stal Mielec - Stal Stalowa Wola 3:0 (0:0)

18 Okocimski Brzesko 34 7 4 23 23:71 25

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!