Arka znowu na deskach - relacja z meczu Arka Gdynia - Wigry Suwałki

Arka Gdynia przegrała drugi meczu z rzędu. Tym razem podopieczni Grzegorza Nicińskiego ulegli na własnym stadionie Wigrom Suwałki.

Michał Piegza

Obydwa zespoły w poprzedniej kolejce zawiodły. Arka przegrała w Sosnowcu z Zagłębiem, a Wigry prowadziły z Drutex-Bytovią 2:0, ale pojedynku nie wygrały. Faworytem środowej potyczki byli gospodarze.

Od początku na boisku nie było kalkulacji. Raz atakowała jedna, a raz druga strona, jednak więcej z gry mieli gdynianie. W 7. minucie mocno, ale minimalnie niecelnie sprzed pola karnego uderzył Michał Renusz.
W 22. minucie po raz pierwszy pazurki pokazali goście. Z rzutu wolnego uderzył Bartłomiej Kalinkowski, a Konrad Jałocha popisał się świetną interwencją. Po chwili groźnie z dystansu strzelił Michał Nalepa, piłka minęła jednak słupek. Z kolei w 32. minucie sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Marcus Vinicius da Silva. Po zmianie stron goście dość szybko wyszli na prowadzenie. Za faul Renusza w polu karnym arbiter podyktował "jedenastkę", a Jakub Bartkowski pewnie trafił do siatki.

Po stracie gola Arka zaatakowała, Grzegorz Niciński przeprowadzał zmiany, ale gospodarze nie potrafili wyrównać. Po godzinie gry Rashid Yussuff nie trafił w bramkę w świetnej sytuacji. Gospodarze atakowali, a gola po kontrze zdobyli goście. Wynik po szybkiej akcji ustalił Kamil Adamek. Chwilę później strzał rozpaczy Grzegorza Tomasiewicza obronił Hieronim Zoch i gdynianie wywiesili białą flagę. Arka do końca nie była w stanie odmienić losów spotkania.

Arka Gdynia - Wigry Suwałki 0:2 (0:0)
0:1 - Jakub Bartkowski (k.) 56'
0:2 - Kamil Adamek 71'

Arka: Konrad Jałocha - Przemysław Stolc, Michał Marcjanik, Krzysztof Sobieraj, Marcin Warcholak - Rashid Yussuff (77' Paweł Wojowski), Antoni Łukasiewicz, Michał Nalepa (51' Grzegorz Tomasiewicz), Marcus Vinicius, Michał Renusz (56' Paweł Abbott) - Rafał Siemaszko.

Wigry: Hieronim Zoch - Jakub Bartkowski, Tomasz Jarzębowski, Adrian Karankiewicz, Artur Bogusz - Mateusz Żebrowski, Bartłomiej Kalinkowski, Maksims Rafalskis (9' Piotr Ruszkul), Marcin Tarnowski, Łukasz Moneta (80' Bartosz Biel) - Dawit Makaradze (57' Kamil Adamek).

Żółte kartki: Nalepa, Warcholak, Abbott, Vinicius (Arka) oraz Karankiewicz, Bogusz, Ruszkul (Wigry).

Sędzia: Łukasz Bednarek (Koszalin).