Primera Division: Skuteczny powrót Villarreal, Soldado z golem i asystami

W pierwszym spotkaniu 2. kolejki Primera Division przez długi czas prowadził Espanyol Barcelona. Końcówka spotkania należała jednak do popularnych Żółtych Łodzi Podwodnych.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Mecz na El Madrigal świetnie rozpoczął się dla gości. Już w 5. minucie prostopadłe podanie byłego gracza Villarreal, Gerarda Moreno, wykorzystał Felipe Caicedo. Podopieczni Marcelino Garcii Torala mieli spore problemy z odpowiedzią i dopiero zmiany wniosły nieco ożywienia do ich gry.

W 64. minucie trener Żółtej Łodzi Podwodnej wprowadził na boisko Samuela Garcię oraz Cedrica Bakambu. Pierwszy z nich chwilę po wejściu zanotował asystę przy  bramce Roberto Soldado, dla którego było to premierowe trafienie na El Madrigal w roli gospodarza. Tym samym hiszpański napastnik zdobył gola w drugim ligowym meczu z rzędu.

To nie był koniec show byłego napastnika Tottenhamu Hotspur. W samej końcówce 30-latek zaliczył jeszcze dwie asysty przy trafieniach Bakambu. Dla reprezentanta Demokratycznej Republiki Konga były to pierwsze gole w nowych barwach. Ostatecznie Villarreal pokonał Espanyol 3:1 i po dwóch seriach spotkań ma 4 punkty na koncie.

Villarreal CF - Espanyol Barcelona 3:1 (0:1)
0:1 - Caicedo 5'
1:1 - Soldado 67'
2:1 - Bakambu 87'
3:1 - Bakambu 90+3'